'İstifa sırası Ordu ve Gaziantep'te'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)'nde değişim rüzgarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluğunu kabul edemeyiz' sözleriyle başlamıştı. 7 belediye başkanlarının istifası istenmiş ve bu başkanlar peş peşe istifa etmişlerdi. Şimdi ise kulislerde bu istifanın ardından gözler Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’e çevrildi.

'İstifa sırası Ordu ve Gaziantep'te'

Çorum'un görevini bırakan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifasını ilk kez 20 Ekim 2017’de Sabah Gazetesi’ndeki köşe yazısında gündeme getiren yazar Mahmut Övür, “Sayı çok fazla olmasa da Ordu, Çorum ve Gaziantep’le birlikte İstanbul gibi büyük illerdeki birkaç ilçe belediye başkanının da istifa etmeleri şaşırtıcı olmayacak” diye yazmıştı. 

Tarih 30 Ocak 2018'i göstediğinde Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü istifasını verdi. Şimdi kulislerde iki ismin daha istifasının isteneceği yüksek perdeden konuşuluyor.

FATİH PORTAKAL DA ORDU VE ANTEP'İ İŞARET ETTİ

Bu çerçevede gözler başka yayın organlarında da istifaları sıkça dile getirilmiş olan AK Partili Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’e çevrildi. Dün akşam FOX TV'de haber bülteni sunan gazeteci Fatih Portakal da yayında bu iddiayı doğrulayan sözler sarf etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER