İŞKUR’da torpil var iddiası

CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Dinar ve Bolvadin ilçelerinde İŞKUR’un yaptığı kura çekimlerinin iptal edildiğini ve aynı gün bir kez daha gerçekleştiğini iddia etti. Köksal kura çekimlerinin iptal edilmesinin nedeninin AK Parti ilçe başkanlığının istediği isimlerin kurada çıkmaması olduğunu belirtti.

İŞKUR’da torpil var iddiası
banner150

Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer’in haberine göre, CHP Milletvekili Köksal, Dinar ve Bolvadin’de yapılan İŞKUR kura çekimlerinin AK Parti ilçe başkanlığının istediği isimlerin çıkmaması üzerine iptal edilip ikinci kez kura çekildiğini iddia etti.

İşe alımlarda, mülakatlara dair ortaya çıkan şaibelerin ardından şimdi de kura çekimlerine hile karıştırıldığı iddia edildi. CHP Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın Dinar ve Bolvadin ilçelerinde yapılan İŞKUR kura çekimlerinin iptal edildiğini ve aynı gün, ikinci kez kura çekilişi yapıldığını açıkladı.

Köksal, ilk kura çekimlerinde AK Parti ilçe başkanlığının istediği isimlerin çıkmaması üzerine ikinci kura çekilişi yapıldığını savundu ve konuyu Meclis gündemine taşıdı. Toplum Yararına Program (TYP) kuralarındaki usulsüzlük yapıldığını öne süren Köksal şunları söyledi:

EKSİK LİSTE KULLANILDI

“23 Eylül'de Dinar'da Milli Eğitim bünyesinde çalıştırılmak üzere TYP işçi alımı kurası noter huzurunda çekildi. Aynı gün İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün talebiyle 2. kez kura çekildi ve ilk kurada çıkan isimler haklarını kaybetti. Aynı gün Bolvadin'de kura çekildi. Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün kuraya soktuğu liste eksik çıktı. 450 kişi başvurduğu halde 240 kişilik liste kuraya sokuldu.''

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.