Erdoğan'dan ABD'ye rest: Kiminle dans ettiğinizin farkında değilsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partsinin Malatya İl kongresinde yaptığı açıklamada flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD'nin Türkiye'ye yaptırım tehditlerine ''Ya sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Yaptırımın ne ise geç kalma yap'' sözleriyle meydan okudu.

Erdoğan'dan ABD'ye rest: Kiminle dans ettiğinizin farkında değilsiniz
banner150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin ilk kongresi için geldiği Malatya'da sevgi gösterileri eşliğinde konuşma yaptı. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, sert eleştirilerde bulundu.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Amerikalıların, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i arayarak Türkiye'ye yaptırım uygulamakla tehdit etmelerine de değindi.

Türkiye'nin, Azerbaycan'ın yanında yer almakla suçlandığını söyleyen Erdoğan, ABD'nin yaptırım tehditlerine meydan okudu.

"GEÇ KALMA YAP"
Erdoğan, "Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında yer alıyoruz diye suçlanıyoruz. Bazı Amerikalılar İlham Aliyev kardeşimizi arıyor. Sizin yanınızda kim olduğunu biz biliyoruz. Ee Türkiye var! Yeri gelirse onlara da yaptırım uygularız. Ya sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Yaptırımın ne ise geç kalma yap! F-35'leri vermediniz, Patriotları vermediniz, S400'leri Rusya'ya geri gönderin dediniz. Kabile devleti değil Türkiye'yiz biz!" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.