Enis Berberoğlu'na yurt dışına çıkış yasağı getirildi

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili olarak CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na yurt dışına çıkış yasağı getirildi

Enis Berberoğlu'na yurt dışına çıkış yasağı getirildi
banner150

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili olarak CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün “Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım” suçundan yargılandıkları davaya devam edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın celse arasında sanıklardan Enis Berberoğlu hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasını talep ettiği ve mahkemenin bu talebi kabul ederek yurt dışına çıkış yasağı konulduğu belirtildi.

BERBEROĞLU VE GÜL KATILDI

Habertürk'ten Serdar Kulaksız’ın haberine göre; İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis talebiyle yargılanan tutuksuz sanıklar CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katılırken halen yurt dışında bulunan Can Dündar duruşmaya gelmedi.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

Duruşmada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın celse arasında sanık Enis Berberoğlu hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasını talep ettiği ve mahkeme tarafından bu talep kabul edilerek hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulduğu belirtildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanık Enis Berberoğlu’nun avukatları durma kararı verilmesi yönündeki taleplerinin bir sonraki celse karara bağlanması yönündeki isteklerini kabul eden mahkeme heyeti, avukatlara süre vererek duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.