Cumhurbaşkanına hakaretten ifadesi alınan Can Dündar hakarete devam etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdağan'a hakaretten İstanbul Adliyesi'nde ifadesi alınan Gazeteci Can Dündar bugün katıldığı bir ödül töreninde hakaretlerine devam etti.

Cumhurbaşkanına hakaretten ifadesi alınan Can Dündar hakarete devam etti

İstanbul Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Medya ve Sanat Ödülleri töreninde ödül almak için sahneye çıkan Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘despot’ benzetmesinde bulundu.

En Beğenilen Politika Köşe Yazarı ödülünü alan Can Dündar yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a despot benzetmesinde bulundu.

Can Dündar, “Köşe yazısı yazmak hakikaten tuhaf bir şey. Bir odanın içerisinde tek başınıza klavyenin başında harflere basıyorsunuz. O harflerden sözcükler oluşuyor ve onlar kelimelere dönüşüyor. O cümlelerden bir köşe yazısı çıkıyor. Sonuçta siz bir adrese gönderiyorsunuz ve nereye gideceğini bilmiyorsunuz. Günün birinde fark ediyorsunuz ki o bir öğrencinin yüreğine değmiş ya da Ankara’da bir sarayda bir despotun tepkisini çekmiş” dedi.

HAYATIN ÖDÜLLERİ VE CEZALARI VAR
17 Aralık soruşturmasını yürüten Savcı Celal Kara ile yaptığı röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve dün İstanbul Adliyesi’nde ifade veren Dündar, yargılandığı ‘hakaret’ davasına ilişkin, “Klavyeye yazdığımız cümleler yüzünden dün mahkemedeydim ve yargılanıyordum, bugün buradayım ödül alıyorum. Hayatın ödülleri ve cezaları var. Ama aldığımız ödüller sayesinde kararlılıkla aldığımız cezaların üstüne gidebiliyoruz” diye konuştu.

Dündar, 17 Aralık soruşturmasını yürüten Savcı Celal Kara ile yaptığı röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılmış ve ifadeye çağırılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a gazetedeki köşe yazısında alenen hakaret ettiği iddiasıyla İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Can Dündar hakkında geçtiğimiz ay zorla getirilme kararı çıkarılmıştı. Dündar, ayrıca İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde de “hakaret” suçlamasından yargılanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2015, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.