Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyaya duyurdu! 'Artık mümkün değil'

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Ülkemizin Suriye kaynaklı yeni bir göç dalgasını göğüslemesi artık mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyaya duyurdu! 'Artık mümkün değil'
banner150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ve beraberindeki heyeti kabul etti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada ABD'nin terör örgütü YPG'ye yaptığı yardımları sert dille geleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: ABD ile ticari, askeri ve ekonomik alanda güçlü ilişkiler içerisindeyiz. Dostum Başkan Trump'la samimi ve güçlü bir diyaloğumuz var. Aramızdaki yakın diyaloğu sayın Trump'ın ülkemize yapacağı ziyarete taçlandıracağımıza inanıyorum. Türkiye ile ABD arasında 20 milyar dolar seviyesindeki ticaret hacmi gerçek potansiyelin çok altında. Bunu 100 milyar dolara çıkarma hedefimiz vardır.

Sayın Trump ile serbest ticaret müzakerelerine başlanması konusu da gündeme aldık.

Türkiye'ye yatırım yapan, katma değer oluşturan, istihdam sağlayan ABD'li yatırımcılara büyük önem veriyoruz. Ülkemize gelen her ABD'li yatırımcıya gerekli destekleri vermeye hazırız.

Daha fazla ABD'li firmasının ülkemize yatırım yapmasını istiyoruz. Ülkemizde yatırım yapılması için çağrımız sadece retorikten ibaret değildir. Bunun için güçlü gerekçelerimiz ve avantajlarımız var. İstanbul'dan sadece 4 saatlik uçuşla 60'tan fazla ülkeye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Son 17 yılda ülkemizin stratejik konumunu güçlendirecek birçok yatırım hamlesine imza attık. 

Üretim ve lojistik üssü olarak Türkiye'nin değerlendirilmesi her iki ülkeye de imkanlar kazandıracaktır.
DEAŞ yenilgiye uğratılmıştır. Suriyeli mültecilerin geri dönüşüne en büyük engel PKK/YPG gibi terör örgütleridir.Ülkemizin Suriye kaynaklı yeni bir göç dalgasını göğüslemesi artık mümkün değildir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.