Cumhurbaşkanı Erdoğan Tokat'ta konuşuyor

Tokat'ta halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Makam-mevki verirken güzeldi ama, 'Gel biraz dinlen, buraya başkasını koyalım' dediğimizde bir bakıyorsunuz bir trenden inip başkasına biniyorlar. Bugün bize ihanet edenler yarın da gittikleri yere ihanet ederler" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde düzenlenen mitingde halka hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 

Tokat'a ne zaman geldiysem beni çok iyi karşıladınız, çok güzel ağırladınız. Tokatlılar olarak her seferinde bu kardeşinizi bağrınıza bastınız. Kara kara kazanlar, sarı kağıt yazanlar, cennet yüzü görmesin aramızı bozanlar. Tıpkı bu Tokat türküsünde olduğu gibi tam 17 yıldır kimseyi aramıza sokmadınız. Aşkınız için, vefanız için desteğiniz, hayır dualarınız için teşekkürlerimi sunuyorum. 24 Haziran'da bu davaya ve elbette Cumhur İttifakı'na çok güçlü bir şekilde destek olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.

Şimdi önümüzde yeni bir imtihan var 31 Mart'ta yine sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Oyunu bozmak için Tokatlı kardeşlerimizden oy istiyoruz. Suriye'deki oyunu, ekonomideki oyunu bozmak için sandıkta sizlerin oyunu istiyoruz. Geleceğimiz için daha aydınlık daha müreffeh yarınlar için 31 Mart'ta bir kez daha Tokat'ın desteğini bekliyoruz.

Bugün 17. ildeyim ilçeleri saymıyorum ve devam ediyoruz. 31 Mart inşallah büyük ve güçlü Türkiye'nin habercisi olsun. 31 Mart inşallah milletimizle birlikte dünyanın tüm mazlum halkları için verilmiş gür bir mesaj olsun.

ÖZ, ÜVEY ANLAYIŞINI TAMAMEN RAFA KALDIRDIK

Tokat dünün Türkiyesi ile bugünün Türkiyesi arasındaki farkı en iyi bilen illerimizdendir. Tokat yıllarca ihmal edilmenin acısını yaşamış bir şehrimizdir. Ankara maalesef Tokat'ın sıkıntılarına adeta sağır kesildi. Biz sizlerin desteği ile iktidara geldiğimizde iller arasında öz, üvey anlayışını tamamen rafa kaldırdık. Batı'daki imkanlardan Doğu'daki insanlarımızın da istifade etmesini istedik. Benim Tokatlı kardeşim kaliteli sağlık hizmeti için Ankara'ya, Samsun'a gitmek zorunda kalmasın dedik. İş bulmak için gurbete gitmek mecburiyetinde olmasın dedik. Engelli vatandaşım maddi sıkıntı çekmesin ailesine yük olmasın istedik. Üreticim, esnafım işini büyütmek istediğinde kendisine destek olacak bir el bulabilsin istedik. Gece gündüz çalışarak Tokat'ta yılların ihmalini giderdik.

TOKAT'A 15 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ STADYUM

Son 17 yılda 13 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Evlatlarımız en güzel mekanlarda eğitim alsınlar diye bin 921 adet yeni derslik inşa ettik. Üniversitemizi büyüttük. Üniversiteli öğrenci sayısı son 17 yılda 25 bin artış gösterdi. 7 bin 379 kişi kapasiteli yurtlar açtık. 15 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapacağız. Millet Bahçeleri kazandırıyoruz.

İhtiyaç sahibi Tokatlı vatandaşlarımıza 1,8 katrilyon lira kaynak aktardık. Sağlıkta 500 yataklı Tokat Devlet Hastanesi'nin, 200 yataklı Tokat Kadın Doğum ve Çocuk hastanesinin de aralarında olduğu 14 hastaneden oluşan toplam 23 adet tesis kazandırdık. Tokat'ta imar barışı ile 47 bin vatandaşımızın sıkıntısını çözdük.

16 kilometre bölünmüş yol uzunluğunu 16 senede 257 kilometre ilave bölünmüş yol yaptık 273 kilometreye çıkardık. 

SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINI AYAĞA KALDIRDIK

Türkiye layık olduğu yatırımlara ancak bizim dönemimizde kavuştu. 18 yaşında oy kullanacak gençler ülkemizde eskiden yaşadığımız şeyleri bilmiyor. Yağ kuyruklarını, benzin kuyruklarını bilmiyor. Birilerinin istismarını yaptığı sosyal devlet anlayışını ayağa kaldırdık. 2002-2018 döneminde 284 milyar lira tutarında sosyal yardım yaptık. Mali disiplinden, bütçe disiplininde sapmadan yatırımlarını sürdük. Son 17 yılda Türkiye ekonomisini 3,5 kat büyüttük.

Devletimizin kaynakları çarçur edildi. İki araba vaadenler tam tersine arabasının anahtarını da aldığı dönemler yaşadı. Hemen her gün bir terör eyleminin gerçekleştirdiği umutsuz günlere şahit oldu. Gecelik faizlerin 7 bin 500'leri gördüğü günlere şahitlik etti. Üretmeden, riske girmeden kazanmaya alışmış üç beş tufeyliye peşkeş çekildi. Siz bize verdiğiniz destekle bu sömürü düzenine dur dediniz. Faize giden kamu gelirlerini, yatırımlara, projelere, üretime kanalize ettik. Milletin sırtına sülük gibi yapışan bir avuç elite giden kaynakları ihtiyaç sahiplerine, işçimize, memurumuza aktardık.

BİZDEN BORÇ İSTEDİ BEN ARKADAŞLARA 'VERİN' DEDİM

Mali disiplinden, bütçe disiplininden sapmadan yatırımlarımıza ağırlı verdik. Ülke ekonomisini tam 3,5 kat büyüttük. IMF'ye borcumuz 23,5 milyar dolardı. Bay Kemal bu ülkeyi IMF'ye siz muhtaç ettiniz. Davos'tayız, IMF'nin o zamanki başkanına şunu söyledim, 'Bak başkan sen IMF'nin başkanısın. Türkiye'nin Başbakanı benim. Siz alacağınızı bizden taksit taksit alıyor musunuz? Alıyorsunuz. Ama siz Türkiye'yi yönetemezsiniz. Taksitlerinizi alırsınız o kadar'. Mayıs 2013 23,5 milyar borç ödemesi sıfırlandı. Şu anda bizim IMF'ye borcumuz yok. Oraya ihtiyacımız yok. Geldiler bizden borç istediler. Arkadaşlara 'verin' dedim. Baktılar ki, bu çılgın Türkler ciddi, vazgeçtiler.

Onlara mevki makam verirken iyiydi. Ama sen gel biraz dinlen dediğimizde bizim trenden inip başka trene bindiler. Bugün bize ihanet eden, yarın gittiği yere ihanet eder. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 1 yıl Önce

yozgat a askeri birlik tokata stad yoğun akp lilere sesleniyorum k.maraş a ne verdiler

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.