Cumhurbaşkanı Erdoğan: Malatya'daki olay bizleri üzdü

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte oyunu Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Malatya'daki olay bizleri üzdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Malatya Pütürge'deki olay gerçekten bizleri üzdü. Böyle bir durumunun olmaması gerekirdi. Ne yazık ki burada 2 vatandaşımızın ölümü Cumhurbaşkanı olarak beni ciddi manada  üzmüştür" dedi.

İstanbul Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda oyunu kullandıktan sonra  gazetecilere açıklama yapan Erdoğan, Türkiye genelinde kayıtlarda 56 milyon  seçmenin olduğu bir seçim yaşandığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Öncelikle sabah iyi başlayan ama daha sonra Malatya Pütürge'deki olay  gerçekten bizleri üzdü. Böyle bir durumunun olmaması gerekirdi. Ne yazık ki  burada 2 vatandaşımızın ölümü Cumhurbaşkanı olarak beni ciddi manada üzmüştür,  aynı şekilde arkadaşlarımı. Bu konuda şu anda Adalet Bakanlığımız, İçişleri  Bakanlığımız, yargı süreci olarak da gerekli bütün araştırmaları, soruşturmaları  yapıyorlar. Bu iki arkadaşımıza rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu durumun partiler arası sorgulamaya,  partiler arası bir yargılamaya götürülmesini doğru bulmuyorum." dedi. Bu tür durumlarda özellikle dudakların arasından çıkan sözlerin çok  büyük önem taşıdığını dile getiren Recep Tayyip Erdoğan, şöyle konuştu:

MUHTAR SORULDU

"Temennim odur ki bunun dışında seçimler bittiği ana kadar herhangi  bir durumun olmamasıdır. Arkadaşlarımdan aldığım bilgilerle de şu ana kadar iyi  gidiyor. Başta 30 büyükşehrimiz olmak üzere seçimlerden başarılı bir şekilde  çıkıp, demokrasinin adeta temel taşı olan yerel seçimler inanıyorum ki merkezi  sisteme de 1 Nisan'dan itibaren çok daha büyük güç katacaktır. Ben tekrar tüm  milletimize, tüm seçmenlerimize hayırlı olsun diyorum. Temennim odur ki yüksek  bir katılımla akşam sandıkları kapatmış olalım."

Erdoğan, seçim sonuçlarını belli bir yere kadar İstanbul'da takip  edeceğini, ardından İstanbul'da bir basın toplantısı yapıp Ankara'ya hareket  edeceğini dile getirdi. Bir gazetecinin "Mahallede iki muhtar adayı var. İkisi de oy istedi mi  sizden?" sorusu üzerine Erdoğan, "Şahsıma gelip istemediler. Değerlendirmemizi  yaptık. Muhtarlarla ilgili oyumuzu da kullandık." yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra okul bahçesindeki vatandaşlarla  sohbet edip fotoğraf çektirdi, korumaları da çocuklara oyuncak dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 15:54
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.