Cumhur İttifakı'nda sürpriz! O il MHP'ye bırakıldı

Osmaniye, Iğdır ve Kırklareli'nin ardından Kars’ta da bir sürpriz yaşandı. AK Parti adayını çekerken, MHP'nin adayı Çetin Nazik yerel seçimlerde yarışacak. Bilecik ve Bolu'da ise MHP belediye başkan adayını geri çektiğini duyurdu.

Cumhur İttifakı'nda sürpriz! O il MHP'ye bırakıldı
banner150

AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı uzun süredir ittifak kapsamına alınıp alınmayacağı tartışılan Kars ve Bilecik’te sürpriz bir karar aldı.

Daha önce AK Parti Kars Belediye Başkanı Adayı olarak açıkladığı Av. Ensar Erdoğdu, AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlere dönük uzlaşarak protokole bağladığı Cumhur İttifakı kapsamında geri çekildi.

Kars ittifak çerçevesinde MHP'ye bırakıldı.  AK Parti Kars'taki adayını çekerken MHP'nin adayı Çetin Nazik Millet İttifakı’na karşı yerel seçimlerde yarışacak.

Böylece AK Parti Osmaniye, Iğdır ve Kırklareli'nin ardından 4. İlde adayını çekmiş oldu.

BİLECİK’TE MHP ÇEKİLDİ

Bilecik’te ise MHP belediye başkan adayını geri çekti, böylece 51 il kapsamında MHP 16 ilde aday çıkarmamış olacak. Bu arada AK Parti’de Söğüt ilçesinden adayını çekerek bu bölgeyi de MHP’ye bıraktı.

BOLU DA İTTİFAK KAPSAMINDA

Cumhur İttifakı Bolu'da da uzlaşmaya vardı. MHP Bolu'da adayını çekerek AK partiyi destekleyecek Bolu merkezde meclis üyeliği için karma liste oluşturuldu.

ZONGULDAK'TA UZLAŞMA YOK

AK Parti ile MHP arasındaki görüşmelerde müzakere edilen Zonguldak üzerinde anlaşma sağlanamadı. Partiler yarışa kendi adaylarıyla girecek.

KIRKLARELİ'NDE MHP ADAYI

Kırklareli'nde AK Parti Belediye Başkan Adayı Burak Süzülmüş adaylıktan çekildi. Cumhur İttifakı'nın adayı olarak MHP'den Derya Bulut yarışacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.