CHP'li Öztunç: 'Madem kapatacaktınız neden restore ettiniz!'

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 29 Ekim’de açılacağı duyurulan 3. Havalimanı nedeniyle kapanacak olan Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nin akıbetini sordu.

CHP'li Öztunç: 'Madem kapatacaktınız neden restore ettiniz!'
banner150

3. Havalimanı işçilerinin sağlıksız çalışma koşulları nedeniyle başlattıkları eylem gündemde tazeliğini korurken, yeni havalimanının açılmasıyla birlikte kapılarının kapatacak olan Atatürk Havalimanı’na bağlı Konukevi’nin belirli yerlerine Cumhurbaşkanlığı forsu yerleştirilerek yeniden dizayn edildiği görüntüler basına yansıdı.

Yansıyan görüntülerde binanın içerisinde bulunan tavana ve konukevinin belli yerlerine Cumhurbaşkanlığı forsunun yerleştirildiği, konukevinin bulunduğu alana iki araç giriş noktası yapıldığı, basın toplantıları için yeni bir salon düzenlemesine gidilerek ses yalıtımının üst düzeye yükseltilip bir de ses ve simültane tercüme kabinleri ilave edildiği ve ayrıca konukevinin şeref salonunun da sıfırdan dizayn edildiği açıkça görülüyor.

29 Ekim 2018 tarihinde açılacağı duyurulan 3. Havalimanının faaliyete geçmesiyle Atatürk Havalimanı ve Devlet Konukevi’nin yıkılacağının söylenmesine rağmen kısa vade kullanım için bu kadar masrafı fazla yenileme çalışmasıyla devletin parasının boşa harcandığını savunan CHP’li Ali Öztunç konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Konukevi hakkındaki belirsizliğin ortadan kalkması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak cevaplandırması istemiyle önerge veren Öztunç, şu sorulara yanıt aradı:

1- 3. Havaalanının 29 Ekimde açılmasıyla birlikte işlevsiz hale gelecek olan Atatürk Havaalanındaki Devlet Konukevinin akıbeti ne olacaktır? Yıkılacağı iddiası doğru mudur?

2- Yıkılacağı doğru ise; yıkılacağını bilerek konukevinin tadilata alınması kararını kim vermiştir?

3- Devlet Konukevine yapılan tadilata harcanan tutar ne kadardır? Tadilatı yapan yüklenici firma hangisidir?

4- Yıkılacağı halde devlet Konukevinin tadilata alınması kararını vererek kamu kaynaklarını kötüye kullanan yöneticiler hakkında herhangi bir soruşturma açılacak mıdır?

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

bir maraşlı olarak ali oztuncu sevmeye başladım selamlar ali oztunca

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.