CHP'den cevap: "Yaparız Mustafa Abi Yaparız"

Kahramanmaraş’ın en çok takip edilen haber sitesi Kanal Maraş’ın Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Mustafa Karaaslan’ın dün kaleme aldığı; “Sensin Ali Öztunç; Sensin” başlığı ile yazdığı köşe yazısına CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş’ten yazılı açıklama geldi.

CHP'den cevap: "Yaparız Mustafa Abi Yaparız"
banner150

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'in “Yaparız Mustafa Abi yaparız” başlığı ile yolladığı yazılı açıklaması şöyle:

“YAPARIZ MUSTAFA ABİ YAPARIZ”

Değerli basın mensupları çok kıymetli hemşerilerim 4 Şubat 2019 Pazartesi günü kıymetli basın mensupları ile bir araya gelip 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili duygu ve düşüncelerimizi sizlerle paylaştık. Toplantıya sayın il başkanımız Esat Şengül, Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayımız Ayhan Çiftarslan, Büyükşehir belediye başkan adayımız Ali Öztunç, il disiplin kurulu başkanımız Alaaddin çift arslan ve yöneticilerimiz katıldılar.  Bu toplantıda Sayın Ayhan Çiftarslan ve Sayın Ali Öztunç Şehrimiz ile ilgili değerlendirmelerini yaparak Sayın Ali Öztunç seçildikten sonra yapmak istediği projelerinden bazılarını anlattı. Toplantıya katılamayan birkaç arkadaşımızın kafasında bazı soru işaretleri oluşmuş olmalı ki bu düşüncelerine köşe yazılarında dile getirmiş ve bazı sualler sormuşlar. Mesela Kahramanmaraş ile ilgili yapmak istediklerimiz den birisi olan stadyum kafalarına takılmış. Keşke bu arkadaşlarımız o zaman bizimle birlikte ola bilselerdi ve bu suallerini orada direkt bize sora bilselerdi. Bizlerde cevap verebilseydik. Bu sevdiğimiz dostlarımızın kafasında soru işareti kalmasın suallerine şöyle cevap verelim.

Yazılan yazıda şu bölüm var:

“Altı üstü bir stat, Kahramanmaraş’a stadı ben yapacağım” dedi…(Bir stadın maliyeti 100 milyon TL)

Ali Öztunç, dünkü basın toplantısındaki konuşmasının tamamında...

“Yapacağım, kazandıracağım, kuracağım” kelimelerini çok kullandı…

Bir arkadaşımız çıkıp ta; “Hangi bütçeyle? Hangi bütçeyle?” diye soramadı…"

***

İŞTE MUSTAFA KARAASLAN'IN KÖŞE YAZISININ TAMAMI

Şimdi sen bize sormuş oldun Mustafa abi ben de cevap veriyorum:

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin en son gelen yıllık bütçesi 700 milyon lira bunun için de kendi öz kaynaklarından elde ettiği gelirler hariç, yani Belediyenin kendi gelirler hariç. Diyelim ki bu 700 milyon liradan stadyum için senin söylediğin gibi 100 milyon ayıramadık.

Bu Stadyumu yapamaz mıyız?

“Yaparız Mustafa abi yaparız”

Bak Nasıl yaparız. Kuzey Çevre yoluna gömülen o milyonları Kuzey Çevre yoluna değil bu şehre yakışan bir stadyumun inşaatına harcasaydık stadyum şimdiye çoktan bitmişti. Tam da bir stadyum parasını hiçbir işe yaramayan zamanlaması yanlış olan Kuzey Çevre yoluna gömdük.

Önemli olan israf etmemek. Bu arada bankamatik memurlarına ödenen maaşları saymıyorum.

İşte biz bu tür yanlış yatırımların önüne geçerek yapılması gereken doğru projeleri yapacağız. Bunun haricinde yapacağız dediğimiz ve nasıl yapacaksınız diye soracağınız projeler varsa lütfen onları da sorun. Onların da kaynaklarını size tek tek anlatalım. Saat şuan sabahın 5'i günlük ortalama 18 saat çalışıyoruz. Bu Şehrin sıkıntıları ve sorunları ile ilgili kafa patlatıyoruz. Çözüm yolları buluyoruz. Bütün bunları söylerken sadece oy almak ya da siyaset yapmak için değil gerçekten çok sevdiğimiz güzel şehrimiz Kahramanmaraş ve yiğit hemşehrilerimiz için birseyler yapmak bir taşı bir taşın üstüne koymak gayesi ile söylüyoruz. 

Tüm hemşehrilerime ve değerli basın mensuplarına saygılarımla...

ÜNAL ATEŞ CHP ONIKISUBAT ILÇE BASKANI

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
seçmen
seçmen - 1 yıl Önce

çok yerinde bir açıklama olmuş sizden ricam bu yorumuda paylaşmaktan kaçmamanız

HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 1 yıl Önce

ünal başkanım bu yorumu oku sizden ricam sadece bir el ilanı bastırın ve üzerine söyle yazın hangi partiye oy verirseniz verin sorgulayın yazın ve altına 40-50 yıldır k.maraşı hep iktidar partileri yönetti k.maraşa ne sözler verildide yapılmadı. yaşadığınız şehirden memnun musunuz diye sorun.15-20 yıldır en çok oyu k.maraş verdi akp ye diyin en çok oyveren şehre ne yaptılar diye sorun.verdiğiniz oyun karşılığından memnun musunuz diye sorun işte o zaman oylarınız artacak

vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

vAllahi keşke inanabilsek bunları yapacağınıza. siz ancak yapsanız yapsanız heykel yaparsınız başka bir şeye aklınız çalışmaz, birde iyi kafa çekersiniz

HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 1 yıl Önce

kaynak diyorsun ya 20 aralık 2018 tarihli yazınızı size aynen hatırlatıyorum syn karaaslan

Hatırlayınız, eski belediye başkanı Hasancıklı Köyü’ne mezarlık yeri yaptı… Binlerce ağaç kesti… Toprak kaymaması için trilyonlarca para akıttı… Kısacası… Milletin ‘AH’ını aldı… Ah almak iyi bir şey değildir…

bu trilyonlarca para ve bunun gibi rant paraları ihale paraları k.maraşın kalkınmasına yeter galiba syn karaaslan

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.