Başkan Erdoğan'dan Çelikler Holding'e kötü haber: Gerekirse kapatın!

Başkan Erdoğan, parti kurmaylarıyla bir araya geldiği toplantıda termik santrallere yönelik kesin talimat verdi. Çelikler Holding gibi Türkiye'nin belirli bölgelerinde yer alan ve baca gazı filtreleme sistemi olmayan termik santrallerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'dan Çelikler Holding'e kötü haber: Gerekirse kapatın!
banner150

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarıyla bir araya geldiği toplantıda masaya yatırılan konular hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Başkan Erdoğan termik santrallerle ilgili önemli talimatlar verdiği öğrenildi.

"GEREKİRSE KAPATIN"
Son dönemde kamuoyunda gündem olan baca gazı filtreleme sistemi olmayan termik santrallerle ilgili tartışma MYK'nın da gündemindeydi. Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, termik santrallerdeki baca gazı filtreleme sistemlerinin mutlak suretle yapılması, yapılmadığı takdirde ceza verilmesi, gerekirse kapatılması için son dakika talimatını verdi.

YAKINDAN TAKİP EDECEK
Başkan Erdoğan "Kirliliğe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Kimse milletin havasını kirletemez. Mutlaka filtreleme sistemi yapılmalı. Bu konuyu da bizzat takip edeceğim" dedi. Toplantıda Erdoğan'ın gösterilen bir fotoğraf üzerine, santral yöneticilerini aradığı ve filtre takmalarını istendiği de belirtildi.

(Kaynak: Türkiye)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.