Başkan Erdoğan belediyelere seslendi: Fiyatları artıranları hesaba çekin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ürünlerin fiyatlarının tırmandırıldığını söyleyerek belediyelere "hesaba çekin" talimatı verdi.

Başkan Erdoğan belediyelere seslendi: Fiyatları artıranları hesaba çekin...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Gaziantep adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada marketlerde, çarşı pazarda fiyatların yüksekliğine değindi, belediyelere seslendi.

"FİYATLAR BİRBİRİNİ TUTMUYOR"
"Çarşı pazarda, marketlerde fiyatlar, üreticiden alındıktan sonra aracılar vasıtasıyla tırmandırılıyor. Fiyatlar birbirini tutmuyor." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burada belediyelerimize büyük görevler düşüyor. Bu tür fiyat artıranları hesaba çekmeniz lazım." diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ”
"Gaziantep Suriye’deki kriz karşısında gösterdiği şefkatli duruş karşısında tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Teröristlerden arındırılan bölgelerin yeniden ayağa kaldırılması konusunda da büyük bir fedakârlık yaptı. Hem sınır ötesinden saldırılarda hem de sınır ötesindeki saldırılarda şehit olanları rahmetle yâd ediyorum. Şehitler tepesini boş bırakmayan tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehrin nüfusunun yüzde 20’sine ulaşan muhacirlere ensarlık yapan Gaziantepli kardeşlerimin her birine teşekkür ediyorum.

"REKOR OY BEKLİYORUM"
Önümüzdeki seçimlerde büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek adaylarımıza muvaffakiyetler temenni ediyorum. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birlikteliğine sahip çıkacağız ve hep beraber en yükseğe çıkacağız. Sizden rekor bir oy oranı bekliyorum.

"GÖZÜMÜZ AMANOSLAR'DA"
Gaziantep'te bugüne kadar 35 katrilyon yatırım yaptık. Bay Kemal’e sorarsan hiçbir destek verilmiyor. Ben sana resmi rakamları veriyorum. 2002 yılına kadar 116 kilometre yol yapılmıştı biz bunu 396 kilometreye ulaştırdık. Gözümüzü Amanoslara diktik. Amanos Dağlarını tünelle geçeceğimiz adımı bu yıl içinde atmayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde sizlerden alacağımız güçle çok daha büyük projelere imza atacağız.

“HAKLARINI KORUMALIYIZ"
Sınırlarımızın ötesindeki dostlarımızın da haklarını, onurlarını korumak görevimizdir. Türkiye’nin Suriye, Irak, Kıbrıs, Balkanlar, Orta Asya politikalarını anlamak isteyenler gelip Gaziantep’e baksınlar. Biz bölüşmenin bereketine inanan bir milletiz. Çanakkale’de bir tas çorbayı nasıl bölüştüysek burada da bölüşmeye devam ediyoruz.

"BATAKLIĞI DERİNLEŞTİRMEK"
Biz burada güvenle yaşarken oradaki kardeşlerimizi zalimlerin insafına bırakamayız. Bunu kimi zaman göstere göstere yaparız, kimi zaman sessizce yaparız. Ama elimizden geleni yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz. Elimiz kolumuz bağlı mı duracak? Türkiye’yi uzak tutmak isteyenlerin gayreti Suriye halkının güvenliği değil, bataklığı derinleştirmek.

DEAŞ’A KARŞI SOMUT BAŞARI
‘Suriye’de ne işiniz var’ diyenlere, ‘Türkiye 1998’de Adana Mutabakatı’nı imzaladı’ deyin. Sorsanız hepsi DEAŞ ile mücadele için Suriye’de. DEAŞ ile mücadelede somut başarıları olan tek ülke Türkiye’dir. Mesele DEAŞ, Suriye ya da Irak meselesi değil. Burada derin bir oyun var. Herkesin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var.

“BİR GECE ANSIZIN GELİRİZ"
Önceliğimiz diplomasiyi kullanmak. İdlib’de ortak bir müdahaleyi Rusya ile yapmasaydık yüz binler bizim topraklarımıza gelecekti. Yaptığımız operasyon bu işi çözdü. İdlibli kendi topraklarında kaldı. Gerektiğinde askeri yöntemlerden kaçınmayacağımızı da gösterdik. Münbiç ve Fırat’ın doğusunda gerektiğinde kullanmak üzere askeri hazırlıklarımızı tamamladık. Oldu oldu, olmadı bir gece ansızın oralardayız. Bedel ödeme tehditleri yapanlara diyoruz ki, bedel öderiz ama istikbalimizden ve istiklalimizden taviz vermeyiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.