Başkan Erdoğan açıkladı! Her ile 10 isim hazır

Başkan Erdoğan, yerel seçimlerde aday göstereceği isimleri tek tek inceliyor.

Başkan Erdoğan açıkladı! Her ile 10 isim hazır
banner150

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bir yandan yoğun diplomasi trafiği yürütürken diğer yandan da yerel seçim çalışmaları kapsamında aday belirlemek için yoğun mesai harcıyor.

LİSTELER ŞUBAT'TA
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hafta başından bu yana illere ilişkin detaylı çalışmaları Başkan Erdoğan'a sunmaya devam ediyor. Ankara ve İstanbul dışındaki bütün illerin sunumu gerçekleştiren Özhaseki, hafta sonu ise bu iki ilin detaylarıyla sunumunu Başkan Erdoğan'a yapacak. Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığı için mevcut belediye başkanları dahil yapılan kamuoyu anketleri, teşkilatların görüşleri, vatandaşın görüşleri birer rapor haline getirildi. Yine bu illerin ilçelerine yönelik ayrı bir çalışma yapıldı. Bu ilçelerdeki mevcut belediye başkanları ve aday adayları ile ilgili de raporlar hazırlandı. Ankara ve İstanbul için 10'ar aday adayı belirlendi. Başkan Erdoğan'ın bu ayın sonuna doğru bazı belediye başkan adayları belirlemesi ve kamuoyuna açıklaması bekleniyor. AK Parti, ayrıca Şubat ayında listelerin Yüksek Seçim Kurulu'na verilmesini ardından Ankara ve İstanbul'da partililerin de katılımıyla aday tanıtım toplantısı yapmayı planlıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.