Başbakan Yıldırım Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert cümlelerle yüklendi.

Başbakan Yıldırım Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Başbakan Binali Yıldırım, "Herkesin bir görevi var.  Vatandaş kime ne görev vereceğini biliyor. Muhalefet iyi konuşmasını biliyor, ona  diyor ki 'Siz konuşmaya devam edin.' AK Parti de iş yapmasını biliyor, AK  Parti'ye de 'İktidar olun.' diyor, böyle bir görev veriyor." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Nevşehir 6. Olağan İl Kongresi öncesinde Damat  İbrahim Paşa Spor Salonu önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Nevşehir'in her zaman AK Parti'yi bağrına bastığını dile getiren  Yıldırım, bu kutlu yürüyüşe çıktıklarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  yol yürüyüp, 15 yıldır da aynı kararlılık ve aşkla yürümeye devam ettiklerini  söyledi.

Her seçimde Nevşehir'in çıtayı biraz daha yükselttiğini, 2014'teki  Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 64'ün üzerinde oy verdiklerini hatırlatan  Yıldırım, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için 16 Nisan'daki referandumda çıtayı  yüzde 65,5 ile daha yükseğe çıkardıklarını belirterek, teşekkür etti.

Yıldırım, havaalanından gelirken yolda sıcak asfaltın başladığını  gördüğünü kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kaymak gibi yapılıyor. Şehir içinde asfaltlar dökülüyor. Geçmiş  iktidarlarda 'Yerle gök bir araya gelir de şu Avanos'a kavşak yapılmaz.'  demişlerdi. Yaptık mı o kavşağı? Biz AK Parti'yiz, farkımız bu. Biz söz veririz,  yaparız. Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyarak dağ gibi sorunları, dağ  gibi hizmetlere dönüştürerek bugünlere geldik. Lafla peynir gemisi yürümez,  ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Herkesin bir görevi var. Vatandaş kime ne  görev vereceğini biliyor. Muhalefet iyi konuşmasını biliyor, ona diyor ki 'Siz  konuşmaya devam edin.' AK Parti de iş yapmasını biliyor, AK Parti'ye de 'İktidar  olun.' diyor, böyle bir görev veriyor.

Vatandaş Nevşehirli hiç kimseyi ihmal etmiyor, layık olduğu görevi  herkese veriyor."

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin her zaman Nevşehir'den destek gördüğüne dikkat çekerek, Nevşehir Milletin adamı Erdoğan'ı liderimizi yüzde 64,4 ile Cumhurbaşkanı seçti. 16 Nisan halk oylamasında çıtayı Nevşehir daha da yükseltti. Yüzde 65,5 ile güçlü Türkiye için güçlü bir şekilde evet dediniz. Allah sizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN KILIÇDAROĞLU'NA "SEÇİM YANITI"

Konuşmasında ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim açıklamalarına da değinen Başbakan Binali Yıldırım, "Kılıçdaroğlu sabırsızlanıyor diyor ki: "Seçimleri öne alalım"... Sen git 14 ay oyalan" dedi.

ABD'deki kumpas davasına ilişkin Başbakan Yıldırım, "ABD'de evlere şenlik bir dava görülüyor, sonucu belli. Sanık diye adam götürüyorlar "yalan söyle" hayatın garanti deyip adamı tanık yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında şunları kaydetti:

Milyonlarca kardeşimiz Suriye'den Irak'tan canını kurtarmak için buraya geldi. Geçmişimizde medeniyetimizde insanlık var. Biz insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek bugünlere geldik. Kudüs'ün ve masumların hukukunu koruyan Türkiye, komşularının hukukuna da sonuna kadar sahip çıkacak. İran'a Afganistan'a Pakistan'a ayar vermeye çalışanlar şunu bilmelidir ki Türkiye her zaman haksızlıkların karşısında haklının sesini yükselten ülke olmaya devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER