Bakan Albayrak: 12 Eylül'de bile olmayan bir ekonomik saldırıyla karşılaştık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 12 Eylül'de dahi olmayan bir ekonomik saldırıyla karşı karşıya kalındığının üzerine basarak "10 Ağustos planının yapanlar duvara toslamıştır. Ekonomik saldırılar yabancı bir başkentte planlandı. Kur, faiz, enflasyon atağına rağmen Türkiye bu süreci geride bıraktı." sözlerini kullandı.

Bakan Albayrak: 12 Eylül'de bile olmayan bir ekonomik saldırıyla karşılaştık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bakanlığının bütçe sunumunda 2019 bütçesine ilişkin ve ekonomik gelişmelere ilişkin, kurdaki hareketlilğe ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Albayrak, "10 Ağustos planını yapanlar duvara tosladı. 12 Eylül'de olmayan ekonomik saldırıyla karşılaştık. Türkiye'nin aşamayacağı bir sorun yok. Kur, faiz, enflasyon atağına rağmen Türkiye bu süreci geride bıraktı." dedi.

Türkiye'nin ekim ayından itibaren normalleşme sürecine başladığını söyleyen Albayrak, "2019 yılı piyasalara güven veren bir yıl olacak" dedi.

Bakan Albayrak, yapılandırmalara ilişkin de rakamları açıkladı. Albayrak, 5 milyon 950 bin 136 mükellefin başvurduğunu ve 70 milyar liralık yapılandırma,10.8 milyarlık tahsilat yapıldığını açıkladı. Albayrak, 2018 sonuna kadar 17 milyar lira tahsilat öngürüldüğünü söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.