Bahçeli'den yaylım ateşi: Herkes ayağını denk alsın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Herkes ayağını denk alsın. Kimse Türk milletine Menbiç'ten parmak sallamasın.'' dedi.

Bahçeli'den yaylım ateşi: Herkes ayağını denk alsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grubunda milletvekillerine seslendi.

Bahçeli sözlerine, 'Bugün dünden daha kararlı, daha heyecan doluyuz. Düne göre daha azimli daha coşkuluyuz. Her gün haklılığımız güçleniyor, haklı davamız destek görüyor. Sevdamız Türkiye, sevdamız Türk milletinin yükselişine çağrıdır.' şeklinde başladı.

9-10 ve 11 Şubat'ta yapılan il ve ilçe başkanları toplantısına değinen Bahçeli, 'Yüksek bir fikri kendimize rehber yaptık... Bozkurtça bakar, bozkurtça yaşar ve bozkurtça ruhumuzu teslim ederiz. Geride kalan 49 yılın bunun ispatıdır... Hakkımız olanı alacağız, hak ettiğimiz siyasi ve kutlu mevkilere ulaşmak için çalışacağız.' diye konuştu.

Konuşmasına Zeytin Dalı Harekatı'yla devam eden ve 10 Şubat'ta yapılan saldırıda 9 askerin şehit düştüğünü ve ATAK helikopterinin kırıma uğramasını hatırlatan Bahçeli, 'Teröristler çocukları kadınları kalkan yapmıştır' dedi.

'Hainlerin tepesine ateş olup yağmalı, balyoz olup inmeliyiz... Terörle mücadelenin dönüşü yoktur...' şeklinde konuşan ve Zeytin Dalı Harekatı şehidi Musa Özalkan'ın emekili ikramiyesine ve otomobilene haciz girişimine değinen Bahçeli, 'Bu ayıba ortak olanları lanetliyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Bu hayasızlık mutlaka cezalandırılmalıdır' ifadelerini kullandı. 

Bahçeli grup konuşmasına şöyle devam etti: 

'PKK/PYD'nin avukatlığını yapanlar, ihanet yaygarası koparanlara söylüyorum: Kahraman askerlerimize destek ve duadan vazgeçen namerttir...

Türk milleti seferber oluyor, dua ediyor, kahramanları destekliyor. Sözüm işbirlikçileredir... Hiçbir şey yapamıyorsanız bari dilinizi tutun...

Türk milleti 7'den 70'e hendekleri kapatacak, ihanet çukurlarına hainleri gömecek güçtedir. 

'YÜZ BİNLERCE BOZKURT HAZIR'
Cephe gerisinde düşmana mevzi açmaya çalışanlara inat kahramanlarımızın yanındayız... Dün Kerkük için 'en az 5 bin bozkurt hazır' dedim. Bugün tekrar ediyorum, yüz binlerce bozkurt Afrin için hazırdır...

HDP'nin 3. Olağan Kongresi yapıldı. Ankara'da teröre destek verilmiştir. Bunun adı vatana ihanet, millete hakarettir. Suçlular övülmüş, suç alkışlanmıştır... Zeytin Dalı Harekatı aleyhine açıklamalar yapmışlar, sivillerin katledildiğini alçakça iddia etmişlerdir. Bunları hukuk devletinin ilke ve esasları ile karşılaştırmak şeref ve namus borcudur. Yaptıklarının bedeli mutlaka ödetilmelidir.

'HA CHP HA HDP HA PKK...'
Yaşananlar karşısında katılımcı CHP'liler yerlerinden kıpırdamıştır. CHP ile HDP alenen pişti olmuş, aynı kazanda kaynamıştır. Boşuna söylemiyorum ha CHP ha HDP. Ha CHP ha İP, FETÖ, PKK/PYD. Bunlar arasında herhangi bir fark yoktur...

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER