Ankara'da tarihi gün! Başkan Erdoğan müjdeleri tek tek sıraladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar Ulus’taki Birinci Meclis Binası’nda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1’inci Toplantısı açılış törenine konuşma yaptı.

Ankara'da tarihi gün! Başkan Erdoğan müjdeleri tek tek sıraladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1. Meclis'te yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

- Tarihi dönüşümün ilk adımını bu kutlu çatının altında atıyoruz. Cuma saati, bugünün bereketinden istifade amacıyla seçilmişti. Biz de aynı amaçla burada toplandık. 

- Son yıllarda sınırlarımız içinde ve dışında yürüttüğümüz terörle mücadele operasyonlarımız ile 15 Temmuz'da şehit olan kardeşlerimiz için rahmet diliyorum. Gazilerimize sıhhat diliyorum. 15 Temmuz geldi çattı. 81 vilayetimizde anma törenlerimizi yapacağız. 

- 1. Meclis gazi bir meclisti, şu anki Meclisimiz de gazilikle şereflenmiştir. Ecdadımızın emanetini yere düşürmemek, ezanlarımı susturtmamak, bayrağı indirtmemek için alın terimizle ve gerektiğinde canımızı ortaya koyarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu töreni işte bu tarihi sürekliliğin bir devamı olarak görüyoruz. O yüzden bu duygusallığımı hoş görün.

- Tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyoruz. Yeni yönetim sistemimizin merkezi olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de gazi bir mekandır. Şahadet ve gazilikle girdiğimiz Anadolu'da aynı inanç, azim ve kararlılıkla savunuyoruz.

- Bizim davamız milletimizin davasıdır. Bizim yanımızda milletimiz var. Karşımızda terör örgütleri ve onları destekleyen güçler var.

- Bugüne kadar hep dediğimiz gibi bize Allah yeter bize millet yeter.

- Türkiye ve Türk milleti oılarak yeni bir başlangıç yaptık.

- Geleceğe umutla bakan gençlerimizle büyük Türkiye'yi birlikte inşa etmek için daha çok işimiz var.

"MÜJDELERİMİZ VAR"

Milletimizin desteği yanımızda oldukça, üstesinden gelemeyeceğimiz tehdit yoktur. Yapılacak yeni yollarımız, yeni hastanelerimiz, fabrikalarımız, eğitim ve öğretim kurumlarımız var. Çiftçilerimize verilecek daha çok müjdelerimiz var.  Ayrımcılıkla mücadele ederek bugünlere gelen kadınlarımıza verecek yeni desteklerimiz var. Kadınlarımıza vereceğimiz yeni desteklerimiz var. Biz sözlerimizin ve vaadimizin hep arkasında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Büyük Türkiye'yi inşa etmek adına daha yürüyecek çok fazla yolumuz var. Hep birlikte kucaklayacağımız aydınlık bir geleceğimiz var.

YENİ KABİNEYLE CUMA NAMAZINI KILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabinine üyeleriyle gerçekleştirecekleri ilk toplantı öncesinde Hacı Bayram Camisinde Cuma namazı kıldı. Namaza TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve yeni kabinenin tüm üyeleri katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiye girişinde vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Polis ekipleri cami etrafında geniş güvenlik tedbirleri aldı. Erdoğan ve beraberindekiler Cuma namazı sonrası Ulus’taki Birinci Meclis Binası’nda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1’nci Toplantısı Açılış Töreni’ne katılacak.

İLK KABİNE TOPLANTISI BUGÜN

Brüksel'deki NATO zirvesi dönüşü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin ilk kabinesiyle toplantısını bugün Beştepe’de yapacak. Toplantıda üç aşamalı uygulamaya konulacak yeni sistemle ilgili bakanlıkların atacağı adımlar değerlendirilecek.

Erdoğan, toplantı öncesinde Hacı Bayram Camisi’nde kabine üyeleriyle cuma namazı kılacak. İlk toplantıda öncelikli icraatlar, reformlar ve yeni devlet yapısı masaya yatırılacak.

Hacıbayram Camisi'nden ilk fotoğraf geldi

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 15:24
YORUM EKLE

banner75