AK Partinin koalisyon ortağı MHP mi?

MHP'li Oktay Vural, yolsuzluk yapanların mal varlıklarına el koyacaklarını söyledi. Vural, AK Parti ile koalisyon iddialarını ise yalanladı.

AK Partinin koalisyon ortağı MHP mi?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, HDP'nin parti olarak seçime girmesinin AK Parti'nin kurgusuyla gerçekleştiğini iddia etti. 30 Mart seçimleri sonrası AK Parti'nin iktidarının sarsıldığını ve 7 Haziran sonrası koalisyon hesaplarının yapıldığını ifade eden Vural, Türkiye'deki üst aklın AK Parti-HDP koalisyonunu hedeflediğini söyledi. Vural, AK Parti ile bir koalisyonun ise kendileri için söz konusu olmadığını, sandıkta tek başına iktidarı hedeflediklerini kaydetti.

 

Oktay Vural, CNN Türk'te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinglerde Kur'an-ı Kerimi kullanmasının siyasi anlamda doğru olmadığını söyleyen Vural, Muaviye'nin Sıffin savaşında bazı Kur'an ayetlerini mızrak uçlarına takmasına benzetti.

 

HDP'YE YÖNELİK SALDIRILAR

 

Programda Koray Çalışkan'ın HDP'ye yönelik saldırılarda bazı gençlerin bozkurt işaretlerini yaptıklarını söylemesi üzerine Vural, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun da 30 Mart seçimlerinde Ankara'da bozkurt işareti yaptığını hatırlattı. Bu işaretin kimseyi Ülkücü yapmayacağını söyleyen Vural, MHP lideri Bahçeli'nin bu konuda genelgelerinin olduğunu, yapılan saldırıları tasvip etmelerinin de mümkün olmadığını kaydetti. Vural, iktidar hesaplarının sokakta değil sandıkta yapıldığını söyledi.

 

AK PARTİ-HDP KOALİSYONU İDDİASI

 

HDP'nin oy oranıyla ilgili soruya ise Vural, HDP'nin parti olarak seçime girme kararının 30 Mart seçimleri sonrası ortaya çıktığını, bunu da AK Parti'nin kurguladığını ileri sürdü. AK Parti'nin HDP üzerinden iktidar hesapları yaptığını söyleyen Vural, "Barajı aşmaması durumunda AK Parti sandıktan daha da güçlü çıkacağını düşünmektedir. Barajı aşmaları halinde de koalisyonla çözüm sürecinin götürülmesi planlanıyor." diye konuştu.

 

MHP KOALİSYON ORTAĞI OLUR MU?

 

Erdoğan'ın da Davutoğlu'nun da MHP'ye yönelik son dönemde eleştiriler yöneltmemesinin, olası bir koalisyon için zemin aranıyor yorumlarına da karşı çıkan Vural, Devlet Bahçeli'ye yönelik milliyetçilik eleştirileri yöneltenlerle ayrı bir hesaplarının olmayacağını söyledi. Vural, tek başına iktidar hesapları yaptıklarını, bu konuda da MHP üzerinde sandıkta bir mutabakat oluşacağını düşündüklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE