AK Parti'nin Çorum Belediye Başkan adayı belli oldu

Çorum'da Muzaffer Külcü'nün istifasının ardından boşalan Belediye Başkanlığı koltuğu için AK Parti’nin adayı belli oldu. Buna göre AK Parti'nin Çorum Belediye başkan adayının Zeki Gül olduğu açıklandı.

AK Parti'nin Çorum Belediye Başkan adayı belli oldu

Çorum belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün görevi bırakmasının ardından boşalan Belediye Başkanlığı görevine Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün başkan adayı olarak gösterilmesi kesinleşti.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya nezaretinde dün parti ana kademe teşkilatları ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla nabız yoklaması yapıldı.

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yabacıoğlu ve Çorum Belediye Başkan Adayı Zeki Gül Ankara’ya giderek AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın da bulunduğu görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadağ, Yabacıoğlu ve Gül ile ayrı ayrı görüşerek bundan sonraki süreçle ilgili gerekli uyarı ve talimatlarını yaptı.

SEÇİM PAZARTESİ GÜNÜ
Çorum Valiliği yaptığı yazılı açıklamada Çorum Belediye Meclisi'nin Belediye Başkanı'nı seçmek üzere 5 Şubat Pazartesi günü saat 15.00'te toplanacağını duyurdu. 5 Şubat Pazartesi günü toplanacak Belediye Meclisi'nde başkanlık için Zeki Gül oylanacak.

31 üyeden oluşan Çorum Belediye Meclisi'nde AK Parti'den 20 üye, CHP'den 10 üye, MHP'den 1 üye bulunuyor. Seçimlerde CHP’nin aday çıkarıp çıkartmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

ZEKİ GÜL KİMDİR
1962 yılında Alaca’da doğdu.

İlk, orta ve Lise tahsilini Alaca’da tamamladı. Lisans ve Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yaptı.

Çeşitli okullarda öğretmenlik ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. Vakıf yöneticiliği ve Eğitim-Bir-Sen’in Alaca kurucu başkanlığı ile birlikte yerel bir gazetede üç yıl köşe yazarlığı ve fahri muhabirliğini icra etti.

29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den Belediye Meclis üyesi seçildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Oda TV

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER