AK Partili Ünal'dan flaş açıklama: Kendisini aileden görenleri davet ediyoruz!

AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısı ile Cuma günü bir etkinlik düzenlenecek. Yaklaşık bin kişinin davet edildiği etkinliğe Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan davet edilmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, ''Kendilerini aileden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez'' dedi.

AK Partili Ünal'dan flaş açıklama: Kendisini aileden görenleri davet ediyoruz!

AK Parti önümüzdeki 23 Ağustos Cuma günü 18’inci yıl dönümü etkinliği kapsamında bir davet verecek.

Kutlama için büyükşehir belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ve partinin kurucu üyeleri başta olmak üzere yaklaşık bin kişi davet edildi.

GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU’NA DAVETİYE GİTMEDİ
Bu davete AK Parti’nin kurucuları arasında bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun davet edilmediği ileri sürüldü.

“KENDİLERİNİ AİLEDEN GÖRMEYENLER…”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise bugün, partisinin genel merkezinde ajans, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile gerçekleştirdiği buluşmada etkinliğe ilişkin bilgi verdi.

Ünal yeni parti hazırlığındaki eski vekillere ilişkin bir soru üzerine ise "Yeni parti oluşumuna destek veren önceki dönem milletvekilleri davet edilmeyecekler. Aile içinde bir kutlama yapıyoruz. Kendisini aileden görenleri davet ediyoruz.” dedi.

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümüne özel 18. yıl marşını hazırlattıklarını belirten Ünal, AK Partinin 18 yılını anlatan bir film yayımlayacaklarını söyledi.

O güne özel bir "Zaman Tüneli" hazırladıklarını dile getiren Ünal, "Zaman tünelinde herkes var. 2001'den başlayarak tüm aktörlerin ve AK Parti'nin tarihinin yıl yıl anlatıldığı 18 yılın sergisini yapacağız." dedi.

Ünal, ayrıca birim başkanlıklarının da etkinliklerini tanıtmak için stantlar açacağını dile getirdi.

AK Parti 16 Ağustos 2001’de kurulmuştu.

BABACAN İSTİFA ETTİ, DAVUTOĞLU HALEN AK PARTİ ÜYESİ
Davet gitmeyen isimlerden Ali Babacan, geçtiğimiz ay yaptığı yazılı bir açıklama ile kurucusu olduğu AK Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise kurucuları arasında olduğu AK Parti’ye, Cumhurbaşkanlığının ardından ‘resmen’ dönmemişti.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile halen AK Parti üyesi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 14:56
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.