AK Parti'de bir 'parsel parsel' iddiası daha!

'Teşkilat ve belediye arasındaki rant kavgası bitmeyecek' diyen AK Partili Meclis Üyesi Hamza Durmuş istifa etti!

AK Parti'de bir 'parsel parsel' iddiası daha!

Manisa'da Yunusemre Belediyesi'nin AK Partili Meclis Üyesi Hamza Durmuş, belediyenin taşınmazlarının "hunharca" satıldığını belirterek, "İmar ve inşaat alanındaki doğrudan teminler ve usülsüz ihaleleri içinde bulunduğum siyasi partimin görmesine ve rahatsızlıkların genel merkezin bilmesine rağmen “kol kırılır yen içinde kalır” baskısından dolayı rahatsızlığım hat safhaya ulaştı." ifadelerini kullandı. Durmuş, eleştirilerini AK Parti üyeliğinden istifa ettiğini açıklayarak sonlandırdı.

Manisa Yunusemre Belediye Meclisi'nin AK Partili üyesi Hamza Durmuş, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Facebook hesabı üzerinden bir açıklama yapan Durmuş, Yunusemre Belediyesi ile AK Parti teşkilatı arasında rant kavgası yaşandığını iddia etti. Belediyede birçok usulsüzlüğe şahit olduğunu öne süren Durmuş, açıklamasında çarpıcı iddialar ileri sürdü.

Durmuş'un Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

"Uzun yılladır AK Parti gençlik kollarında bulundum ve hizmet ettim. Bununla beraber Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Yunusemre ve Şehzadeler olmak üzere merkez iki ilçenin Yunusemre ilçesinde kurulduğunda ilçe yönetim kurulunun farklı birimlerimde görev aldım. Bunun ardından Yunusemre meclis üyeliğinde görev aldım.

"USULSÜZ İHALELERİ GENEL MERKEZİN BİLMESİNE RAĞMEN..."

Son iki yıl belediye meclis üyeliği yaptığım dönemde seçimlerin ardından 2019 krizi ve ardından 2020 covit salgınının başlamasıyla birlikte belediyemizde son iki yıldır alınan kararlarda bölgemde bulunan taşınmazların hunharca satılması, gereksiz olan spor kulübünün çılgınca harcamaları, imar ve inşaat alanındaki doğrudan teminler ve usülsüz ihaleleri içinde bulunduğum siyasi partimin görmesine ve rahatsızlıkların genelmerkezin bilmesine rağmen “kol kırılır yen içinde kalır” baskısından dolayı rahatsızlığım hat safhaya ulaştı.

Belediye meclis üyesi olarak vermiş olduğum önergelerin ve itirazlarımın grubumda kabul görmemesi, başkanın ve idareci kısmının teşkilatla savaş içinde olması, vekillerin bu savaşa göz yumması, tabanın parti içindeki olaylardan rahatsız olması, bunun üzerimde büyük vebali olduğunun bilincindeyim.

"USULSÜZLÜKLERİ BELEDİYE BAŞKANI VE ÖZEL KALEMİNE İKAZ ETTİM"

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kadar mücadele etmesine rağmen Yunusemre Belediyesi'nin rantları doğrultusunda başkanın ve avarelerinin ihya olma isteği ve bu kadar usulsüzlüğü göz ardı edemeyeceğim. Gelecek nesillerin vebalinin ağırlığı altında kalmaktan sakındığım için ve bunu yüzlerce kez sorumlu olduğum teşkilatım ve bu usulsüzlüğü yapan belediye başkanı ve özelkalemini defalarca ikaz ettim.

"RANT KAVGASI BİTMEYECEK, AK PARTİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA EDİYORUM"

Maalesef ilçemiz bir adam üzerinden gelecek nesillerin emanetini heba etmemeli. Anladığım kadarıyla teşkilat ve belediye arasındaki rant kavgasının bitmeyeceği bana ve bölgeme zarar vereceği kanaatindeyim. 08/04/2021 tarihinden itibaren mensubu olduğum siyasi partim Ak Parti üyeliğinden istifa ediyorum. Bugünden itibaren belediye meclis üyeliğimi bağımsız olarak devam ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunar kamuoyuna duyurulur."

Uzun yılladır Ak parti gençlik kollarında bulundum ve hizmet ettim. Bununla beraber Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla..."

(Kaynak: Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Allah belanızı verecek kim yiyiyor içiyorsa

AHMET
AHMET - 4 hafta Önce

AK PARTİLİ İSEN SEÇİM OLANA KADAR KOLTUĞUNDA İSTEDİĞİNİ YAPABİLİRSİN ÇÜNKİ AKP HİÇBİR ZAMAN PARTİYE ZARAR VERİR DİYE GÖREVDEN ALMAZ ZATEN GÖREVDEN ALMA YAPSALARDI İLK HAYRETTİN GÜNGÖR GİDERDİ !

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.