AK Parti Sözcüsü Ünal'dan CHP ilgili çok sert açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan CHP ilgili çok sert açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal düzenlediği basın toplantısında Afrin harekatının başarılı bir şekilde devam ettiğini açıkladı.

AK Partili Ünal'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Zeytin Dalı Harekatı son derece başarılı bir şekilde sürüyor. TSK'nın, kahraman ordumuzun ÖSO ile yürüttüğü operasyon başarıyla devam diyor.

Burada oluşturulan yerel yönetimler niteliğinde hastanesiyle, okuluyla, üniversitesiyle Fırat Kalkanı'nın sonuçlarını görüyoruz. Afrin bölgesi de terörden temzilendikten sonra buranın gerçek sahipleri olan insanlara terk edilecek.

Burada maalesef CHP her konuda olduğu gibi bu konuda da 2 gün 3 gün milli duruş sergiliyor. 3 gün sonra bu duruşu bozarak başka bir noktaya geçiyor.  Bu harekete dönük bir şey söyleyemeyen CHP, ÖSO'ya yönelik çirkin şeyler söylüyor. ÖSO'dan ne istiyorsunuz? PYD YPG'ye dönük bir gün olsun olumsuz ifadenizi duymadık.

YPG'ye övgüler dizdiğinizi biliyoruz. CHP PKK'ya YPG'ye hiç bir şey söylemezken, bizimle birlikte kendi ülkesini savunan, bizimle birlikte bölgeyi terörden temizleyen ÖSO'dan ne istiyorsunuz.

'CHP'NİN DURUMU ÇOKLU KİŞİLİK BOZULUĞU'
Biz siyaseti konuşurken pisikopatiyi konuşucaksak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si çoklu kişilik bozukluğu ile açıklanır. CHP'nin Atatürk ile ilgisi kalmamıştır.

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan, Zeytin Dalı Harekatı'ndan neden rahatsız olduklarını biliyoruz. CHP Türkiye karşıtı odakların merkezi haline dönüşmüştür.

Bu hakaretleri, çirkin ifadeleri kendilerine iade ediyoruz. Kılıçdaroğlu, "Harekata karşı çıkanlara devlet baskı uyguluyor" diyor. Biz buna seyirci mi olacağız? Birileri TSK'ya katil diyorsa, hakaret ediyorsa, terör sevici, terörü destekleyen bir dil kullanıyorsa sayın Kılıçdaroğlu bizden bunları alkışlamamızı mı istiyor?

Yarın 4. toplantımızı gerçekleştireceğiz. Genel başkanlara bunu sunacağız. Genel başkanlarla ilgili bir görüşme şu anda söz konusu değil. Çalışma tamamlanınca genel başkanlar bir araya gelerek bunu değerlendirecekler.

Burada şekilden çok maksak dikkate alınarak çalışma gerçekleştiriliyor. Bu çalışmanın maksadı, ittifak yapan siyasi partilerin oyunun belli olması, marka değerinin korunması. Bu amaçları gerçekleştirecek bir pusula üzerinde çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER