AK Parti Sözcüsü Ünal'dan canlı yayında açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV canlı yayında gündeme dair soruları yanıtladı.

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan canlı yayında açıklamalar
banner150

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sınırların değiştirilmesine Türkiye'nin müsada etmeyeceğini dile getiren Ünal'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

"Türkiye'nin meseleye bakışı dünya kamuoyuyla paylaşıldı. MGK ve Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararlar da paylaşıldı. Kriz karşısında Türkiye bütün seçeneklerle düşünür. İki şeyi birbirinden ayırmak lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'nin yaptırımlarına dönük araçlar neler bazı açıklamaları oluyor. Sayın bakanlarımızın da bunların hayata geçirilip geçirilmediğine yönelik açıklamaları oluyor. CHP'nin bunun üzerinden nasıl siyaset yaparım kısmıyla ilgilendiği için 'Cumhurbaşkanı ayrı bakanlar ayrı konuşuyor' diyor. Cumhurbaşkanımız bir genel başkan vasfıyla önümüzdeki süreçte yapılması planlananları paylaşıyor. Bunların uygulanıp uygulanmadığını ise hükümet dile getiriyor. Gümrük Ticaret Bakanlığımız neler yapılacağına dair bir açıklama yaptı. Seçenekler arasında Habur'un yerinin değiştirilmesinin masa olduğu açıklandı. En doğru seçenek hangisi ise o seçeneğe yönlenirsiniz. Hükümeti hırpalamaya çalışmak yerine çözüm odaklı yaklaşıp bu süreçte alınabilecek tedbirlerle ilgili öneriler sunsun muhalefet.

Birileri bizim mahallemizde bir şeyler yapmak istiyor. Bu meselenin bölgedeki Kürtlerle ilgisi yok. Bu meselenin bölgedeki Kürtlerin barışıyla da bir ilgisi yok. Siz Kürtlere düşmanlık yapıyorsunuz diyenlere şunları söylüyorum; bu yapılmak istenin Kürtlerle bir ilgisi yok. Birileri sınırları değiştirmek istiyor. Burada birilerinin sınırları değiştirmesine, gerilim alanları oluşturmasına müsaade etmeyeceğiz diyoruz.

BAHÇELİ'NİN 5 BİN ÜLKÜCÜ AÇIKLAMASI
Sayın Bahçeli bu ifadeyi toplumdaki heyecanı, meseleye sahip çıkmayı gönüllülüğü ifade etmek için kullandı. Bu ülkenin ordusu Türkiye için her şeyi yapacak güçte vatandaşlarımız rahat olsun. Fırat Kalkanı 6 ayda sonuçlandırıldı. Türkiye'nin ordusu dünyanın 8. güçlü ordusudur. Son 6 yılda savunmamızı yerlileştirdik ve güçlendirdik. Buradaki avantaj devletin içindeki şeytan çıktı. FETÖ'cü yapılanmanın temizlenmesi için Türkiye'nin bütün operasyonları sağlıklı, sızmadan yürütülebiliyor.

MECLİS'TE YENİ DÖNEM
Uyum yasalarına ilişkin çalışma devam ediyor. Önümüzde bütçe görüşmeleri var. 2019 yerel seçimlerinden önce uyum yasalarının çıkarılması gerekiyor. Uyum yasaları görüşülürken siyasi partiler kanunu da gündeme gelecektir. AK Parti 3 seçenek sundu. Dar bölge, daraltılmış bölge ve mevcut sistemin iyileştirilmesi. Biz bu meselelerin kamuoyunda istişare edilmesinden memnunuz. Ama ana muhalefet istişare ile kavga arasındaki ayrımın farkına varmıyor.

KADİR TOPBAŞ'IN İSTİFASI
Bununla ilgili bütün değerlendirmeler yapıldı. İstifalar kişisel kararlar, tercihlerdir. Bu konuda Kadir Topbaş gerekli açıklamaları yaptı. Görevden ayrılmasının ayrı bir husus olduğunu partisiyle bağının kopmadığını açıkladı. Dün ve önceki gün medyada bazı bilgiler vardı.

BELEDİYE BAŞKANLARIN GÖREVDEN ALINACAĞI İDDİASI 
Önceki gün CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç Sözcü'ye yaptığı açıklamada "2019'da başkan olamama riskini gören Erdoğan yenilenmek istiyor. İzlenen yöntem ise görevden alma değil istifa ettirmek. İlk örneğini Topbaş'ta gördük. 10 AKP'li belediye başkanı daha görevden alınacak ya da istifa ettirilecek. Bunlar arasında Melih Gökçek (Ankara), Fatma Şahin (Gaziantep), Mehmet Erkoç (Kahramanmaraş), Recep Altepe (Bursa) ve İbrahim Karaosmanoğlu da (Kocaeli) var" açıklamasınada değinen AK Parti Sözcüsü Ünal, Basına yansıyan haberlerin hiçbiri doğru değil. Belediye başkanlarımızın tedirgin olmasın gerektirecek bir durum yok.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.