AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan yerel seçim mesajı...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere ilişkin, ''Hazırlıklara Kasım ayı gibi başlarız'' dedi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan yerel seçim mesajı...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CNN Türk canlı yayınında yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

ULUSLARARASI AK PARTİ SEMPOZYOMU

Muhalefetin, "Yargı iktidardan talimat alıyor'' şeklindeki eleştirilerine yanıt veren Ünal, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türk yargısına niye hakaret ediyorsunuz? Sizin istediğiniz kararları verdiği zaman 'Namuslu hakimler var' diyecekseniz, sizin istemediğiniz kararlar verildiği zaman diyeceksiniz ki 'İktidardan talimat alıyor.' Böyle bir çifte standart olmaz. Bu bakış açısı Türkiye'ye maalesef zarar veriyor. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si 8 yıldan beri bunu bilinçli ve sistematik bir şekilde yürütüyor. Bu konuda saatlerce konuşabilirim, açık kaynaklardan 50 bine yakın belge koyabilirim. Hatta bu konuda, 52 bin belgenin araştırıldığı 'Yönünü şaşıran ok' isimli çok güzel bir kitap yayınlandı, bunu önerebilirim"

Ünal, 14 Ağustos'ta AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yurt dışından çok sayıda misafirin katılımıyla "Uluslararası AK Parti Sempozyumu" düzenleyeceklerini bildirdi.

"AK Parti yönetiminde köklü bir değişim olur mu?" sorusu üzerine Mahir Ünal, şunları kaydetti:

"AK Parti 2002'den bu yana her genel seçimde yüzde 50-55 oranında bir yenilenme mutlaka gerçekleştirdi. Yerel seçimlerde aynı oranda bir yenilenme gerçekleştiririz. 16 yıldan beri AK Parti neden her seferinde kazanıyor, her seferinde kendi krizlerine aşarak, sorunlarını çözerek ve kendini yenileyerek yoluna devam ediyor, tam da işte bu sebepten. Grup yönetimimizde yaptığımız değişikliklere, kabineyle ilgili oluşturduğumuz çerçeveye ve bunlardaki anlayışa baktığımızda kongrede de nasıl bir değişiklik ortaya çıkacağının izlerini çok net bir şekilde görebilirsiniz"

YEREL SEÇİM MESAJI

"Yerel seçim hazırlıklarına ilişkin bir takvim söz konusu mu?" sorusuna Ünal, "Yerel seçim hazırlıklarına Kasım ayı gibi başlarız" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.