AK Parti İstanbul adayı Yıldırım'dan son dakika oy farkı açıklaması!

AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım, yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada ''Aradaki fark 29 binden 18 bin civarına düşmüş durumda. Seçim tamamen yapıldığında iş değişecektir'' dedi.

AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım cuma namazı çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulundu.

''Seçim kurullarında süreç devam ediyor. Karşılıklı itirazlar var. Kimi kabul ediliyor kimi reddediliyor. Şu anda beklemekten başka yapacak faaliyet yok. YSK bu süreci yönetecek.'' diyen Yıldırım, şu ifadeleri kullandı; 

''Aradaki oy farkının azaldığını görüyoruz. Her şey yasalara uygun olarak devam ediyor. Bir yandan eksik girişler, kaydırmalar YSK tarafından yapılıyor. Diğer yandan sayımlarla ortaya çıkan rakamlar işleniyor. Çalışmalar bitinceye kadar devam edecek''

''HDP'DEN ALACAĞINI ALDI İŞİ BİTTİ''
Ekrem İmamoğlu'nun HDP'yi ziyaret etmemesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, ''HDP'den alacağını aldı işi bitti, ziyaret etme gereği kalmadı. YSK açıklamadan sayıları açıklamaları manidar. Bu kadar eminlerse buyursunlar sayalım, kimsenin kafasında soru işereti kalmasın'' dedi.

''YSK MAZBATAYI KİME VERİRSE BAŞKAN O OLACAK''
Yıldırım, ''Şu an işlem bitmeden bir şey demem doğru olamz. Yakışık almaz. Çünkü işin sahisi YSK'dır. Seçim akşamı 23:25'te bana gelen bilgilere göre yaptığım açıklamadır. Sonra oy sayımları devam edince şartlar değişti. Bizim elimizde hesap yok. YSK mazabatayı kime verirse başkan o olacak'' dedi.

Yıldırım açıklamalarına şu şekilde devam etti;

''FARK 18 BİN CİVARINA DÜŞMÜŞ DURUMDA''
''Eminlerse sayalım soru işareti kalmasın. Aradaki fark 29 binden 18 bin civarına düşmüş durumda. Seçim tamamen yapıldığında iş değişecektir. İptal kararlarının yeri YSK'dır.''

''AK MI KARA MI ÖNÜMÜZE GELECEK" 
''Biz sayımın tamamen yapıldığında işin değişeceği kanaatindeyiz.'' diyen Yıldırım, ''Arkadaşların verdiği bilgi bu yönde. Şu andaki fotoğrafa göre konuşuyorum. Şu anda biz ne ilçe seçim kuruluyuz ne de il seçim kuruluyuz. Üzerimize elzem olmayan işlere karışmamız doğru olmaz. Bu kararların yeri YSK'dır. İl seçim kurulu Büyükçekmece için yapılan iptal başvurusunu reddetmiş. Sayımlar yapılsın tasnifler yapılsın ak mı kara mı önümüze gelecek. Kafaları karıştırıcı açıklamaları hoş karşılamıyorum." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 15:32
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.