AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan 29 ekim mesajı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle basın açıklamasında bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan 29 ekim mesajı!

Ünal mesajında şu ifadelere yer verdi;

Aziz milletimizin, istiklal ve istikbaline kast etme cüretini gösteren türlü düşmanlarla boğuşmalardan, birçok yoklukla sınanmalardan büyük bir azim, inanç ve cesaretin vücut bulduğu müstesna bir destan yazarak çıktığı İstiklal Harbi’nin akabinde, 95 yıl önce bugün kurulan Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü coşkuyla ve iftiharla kutlamaktayız.

Kahraman milletimizin, tarih boyunca birçok kez tüm dünyaya örneğini verdiği ve son olarak 15 Temmuz 2016’da bütün azameti ve sarsılmazlığıyla gördüğümüz birlik ve beraberliği sonucunda ulaşılan kutlu bir zaferin sonrasında Gazi Meclisimiz, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Böylece Cumhuriyetimiz, ülkemizin kuruluş felsefesinde millet iradesinin temel teşkil ettiğinin en açık göstergesi olurken; büyük, güçlü, müreffeh ve aydınlık Türkiye için her ferdimizin ortak hedefler ve ortak idealler etrafında kenetlenmesini sağlamıştır. Ancak ne yazık ki bu kenetlenmeyi ve milletimizin iradesini hedef alan bir takım darbeler, kalkışmalar, vesayet odakları ve engellemelerle ülkemiz karşı karşıya bırakılmıştır. Buna rağmen cumhurun sarsılmaz iradesi tüm bu karanlık girişimlere galebe çalmış; özellikle son 16 yılda atılan milli iradeyi güçlendirici adımlar ve son olarak hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Cumhuriyetimiz her zamankinden daha güçlü bir yapıya ve zemine kavuşmuştur.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, her karışı şühedanın kanıyla sulanmış olan kadim ve kutlu yurdumuz Anadolu’da etnik köken ve inanç farkı gözetmeksizin her bir vatandaşımızın ‘‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet’’ diyerek sahip çıktığı en büyük ortak paydamız, varlığımız olurken; türlü krizlerden geçen bölgemizde ve dünyada da ‘‘Dünya Beşten Büyüktür’’ diyerek adaletin güçlü bir sesi, örnek bir demokrasi, güvenli bir liman, dostluğu aranılan bir müttefik ve mazlumlar için umut dolu bir coğrafyanın adı olmuştur. 

Bu bilinçle tıpkı 26 Ağustos, 30 Ağustos, 29 Ekim ve 15 Temmuz'da olduğu gibi bundan sonra da her zaman birlik ve beraberlik içerisinde yeni zaferlere, güçlü yarınlara ve aydınlık istikbalimize doğru koşmaya devam edecek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek, 2053 ve 2071 vizyonlarımıza emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Bu düşüncelerle ülkemizin her anı ve zerresi hak edilmiş gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin 95’inci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

c
YORUM EKLE
YORUMLAR
46 46
46 46 - 1 yıl Önce

Eyy mahir artık farkındamısınız bilmem ama akp ilk iki dönem halk dostuydu artık yavaş yavaş halk düşmanımı oluyor ne ??? Abd karşısında korenin çin traşlı başkanı bile sizden zeki çıktı ülke olarak havamızı aldık ...

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.