AK Parti'de merakla beklenen 'kongre takvimi' belli oldu!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde uzun zamandır beklenen olağan kongre takvimi açıklandı. Edinilen bilgiye göre, 30 Kasım’da, belde kongreleri başlayacak. 26 Nisan’a kadar da 970 ilçe kongresi tamamlanacak.

AK Parti'de merakla beklenen 'kongre takvimi' belli oldu!

1 Haziran 2020’de başlayacak il kongrelerinin ise 27 Eylül 2020’ye kadar tamamlanması planlanıyor. İl kongrelerinin tamamlanmasının ardından büyük kongre hazırlıkları başlayacak.

TARİHİ BAŞKAN ERDOĞAN BELİRLEYECEK
Normal şartlarda 2021 Ağustos ayında yapılması gereken büyük kongre süreci de bir yıl erkene alındı yani 2020 yılı Kasım veya Aralık ayında gerçekleşecek fakat resmi olarak büyük kongre tarihini ise Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan belirleyecek. Erdoğan'ın bu süreçte bazı il ve ilçe kongrelerine katılarak, teşkilata seslenmesi bekleniyor.

BÜYÜK DEĞİŞİMLER OLACAK
AK Parti'deki yoğun kongre sürecinde, Erdoğan'ın "Bize Ömerler lazım. Bu Ömerleri bulduğumuzda, şuanki konumumuzdan daha ilerki bir konuma geleceğiz, hiç endişeniz olmasın" sözleriyle gündeme gelen kapsamlı teşkilat değişimlerinin de yapılacağı belirtiliyor.

Kaynak: Yeni Akit

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.