Ahmet Davutoğlu'nun partisinde kimler var?

AK Parti ile geçtiğimiz aylarda yollarını ayıran Ahmet Davutoğlu, yeni partisini kurmaya hazırlanıyor. Davutoğlu'na yakın kaynaklar AK Parti teşkilatından yeni istifalar beklediklerini ve 13 milletvekili ile görüşme halinde olduklarını söyledi.

Ahmet Davutoğlu'nun partisinde kimler var?
banner150

AK Parti’den istifa ederek yeni parti çalışmalarını hızlandıran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın kaynaklar, AK Parti teşkilatından yeni istifalar beklediklerini ve 13 milletvekili ile görüşme halinde olduklarını söyledi.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre ismini vermeyen kaynak AK Partili Mustafa Yeneroğlu’nun istifasını anımsatarak, şöyle konuştu: İstifalar devam eder gibi geliyor. AK Parti içerisinde çok rahatsız kişi var.  Partiler kurulduktan sonra Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir.

Sayın Davutoğlu parti kurduktan sonra bu Kasım ayı içerisinde Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir.

YENEROĞLU'NUN İSTİFASI
Son dönemde iktidarın politikalarına dair eleştirileriyle gündeme gelen  Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine geçtiğimiz günlerde istifa etti. İstifa açıklamasında AK Parti'nin kuruluşundaki ilkelere dönmesi gerektiğini vurgulayan Yeneroğlu, "Partimin çok büyük bir ekseriyetinin benim yönelttiğim eleştirileri paylaştığına eminim" dedi. Yeneroğlu "AK Parti'nin kuruluşunda rahmetle yad edeceğim Erbakan Hocam'a yönelik eleştirilerin bugün çok daha şiddetli bir biçimde geçerli olması beni üzüyor" diye konuştu.

AK Parti'den hangi milletvekilinin Davutoğlu'nun kuracağı yeni partiye geçeceği ise merak konusu oldu.

(Kaynak: Tarafsız Haber Ajansı)

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.