Aday adayları heyecanla bekliyor

Milletvekili Genel Seçimi'ne katılacak siyasi partiler, aday listelerini bugün YSK'ya teslim edecek. Seçime katılacak siyasi partilerin aday listelerini YSK'ya teslim etme süresi, bugün saat 17.00'de dolacak.

Aday adayları heyecanla bekliyor
banner150

 

Seçime katılacak siyasi partiler aday listelerini, bugün en geç saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verecek.

 

 

Milletvekili Genel Seçimi'ne katılacak siyasi partiler, aday listelerini bugün YSK'ya teslim edecek. Seçime katılacak siyasi partilerin aday listelerini YSK'ya teslim etme süresi, bugün saat 17.00'de dolacak. Bağımsız adaylar da aynı saate kadar, aday olacakları ilin seçim kuruluna başvuracak. İl seçim kurulları da bağımsız milletvekili adaylarını YSK'ya bugün bildirecek.

 

41 il seçim çevresinden az sayıda milletvekili aday listesi bildiren siyasi partiler seçime katılamayacak, bu partiler oy pusulasından çıkarılacak.

 

LİSTELER BUGÜN İNCELEMEDE

 

YSK, siyasi partilerin verdikleri aday listelerini ve bağımsız adayları incelemeye bugün başlayacak. Kurul, 9 Nisan'da, tespit edilen eksiklikleri, siyasi partilerin genel merkez yetkili organlarından ve bağımsız adaylardan tamamlamasını isteyecek. Siyasi partiler ve bağımsız adaylar, başvuru evrakındaki eksiklikleri 11 Nisan'a kadar tamamlayacak.

 

YSK, milletvekili geçici aday listelerinin incelenmesi işlemlerini 14 Nisan'da tamamlayarak, yayımlanmak üzere Resmi Gazete'ye gönderecek. Milletvekili geçici aday listeleri, ertesi gün Resmi Gazete'de yayınanlacak.

 

Geçici aday listelerine yapılacak itirazların da incelenmesinin ardından, 24 Nisan'da milletvekili kesin aday listeleri, Resmi Gazete'de ilan edilecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.