1 Nisan itibariyle tüm sigara gruplarında, en az 4 en fazla 6 TL zam geleceği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Zam haberi sigara dağıtıcıları ve satıcılarına haber verildi.

Fiyat artışı haberi sigara içenleri üzdü. Sigara fiyatları son günlerde çok arttı. Ortaya çıkan bilgilere göre Türkiye Tekel Satıcı Platformu Başkanı Özgür Aybaş, yaptığı açıklamada sigara grubunun en az 4 TL, en fazla 6 TL artacağını duyurdu. Sigara zammı detayları ve tarihi haberimizde..

1 Nisan tarihinden itibaren sigara gruplarına zam gelmesi bekleniyor.

Özgür Aybaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında, “Alkol ve sigara zamlarına hazır mıyız?” notunu düşmüştü.

SON OLARAK 2 TL’LİK ZAM YAPILMIŞTI

3 bakanlık harekete geçti! Kira fiyatlarına yeni düzenleme 3 bakanlık harekete geçti! Kira fiyatlarına yeni düzenleme

1 Nisan tarihinden itibaren bütün sigara gruplarına 4 – 6 TL arasında zam yapılacağı, bu sebeple sigara dağıtıcıları ve satıcılarına haber verildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sigara son olarak 14 – 15 Mart tarihinde 2 TL’lik zam yapılmıştı. Ondan önce de ocak ayında çifte zam gelmişti.

"ALKOL VE SİGARA ZAMMINA HAZIR MIYIZ?"

Yapılan son 2 TL’lik zam sonrasında bir süre sigara fiyatlarına zam yapılmayacağı düşünülüyordu. Ancak Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, “Alkol ve sigarada yeni zamlara hazır mıyız?” ifadesini kullandı.

Zammın yapılacağı henüz kesin değil. Ancak iddialara göre önümüzdeki günlerde sigaraya zam gelmesinin beklendiği öngörülüyor.