Şarkılarıyla 90'lı yıllara damgasını vuran Sibel Alaş, Twitter hesabından Ramazan ayında davul çalınmasından rahatsız olduğunu belirterek "Neden her gece korkunç bir davul sesiyle uyanmak ve uzun süre o sese maruz kalmak zorundayım?" dedi. Sibel Alaş'ın paylaşımı kısa sürede hem gündem oldu hem de epey bir tepki aldı.

Ünlü psikolog Esra Ezmeci'ye akılalmaz soru! Şok olacaksınız Ünlü psikolog Esra Ezmeci'ye akılalmaz soru! Şok olacaksınız

90'lı yıllarda Adam, Fem ve Bende Hüküm Sür gibi şarkılarıyla tanınan ve ünlenen şarkıcı Sibel Alaş, Twitter hesabından Ramazan davulu ile ilgili attığı tweet'le olay oldu.

Şarkıcı attığı tweette, "Neden her gece korkunç bir davul sesiyle uyanmak ve uzun süre o sese maruz kalmak zorundayım? Tamam, Ramazan davulu eski bir gelenektir ama alarmımızı kurup uyanabildiğimiz bu çağda gerçekten gerekli midir?"

BAZI ŞEYLER ZAMANA UYGUN ŞEKİLDE DEĞİŞMEMELİ MİDİR?' 

"Bazı şeyler zaman içinde ve zamana uygun şekilde değişmemeli midir?" ifadelerini kullandı.
Sibel Alaş'ın bu paylaşımına sosyal medyadan tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcıları şarkıcı Sibel Alaş'ı "Manevi değerleri hiçe sayarak gündem olma çabası" yorumlarıyla eleştirdi.