İstanbul Sultangazi’de iki farklı adrese döner siparişi veren hırsızlar, ilk siparişi teslim etmeye giden kuryenin peşinden motosikletteki dönerleri çalarak yok oldu.

İstanbul Sultangazi ilçesi 50. Yıl Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde medyana gelen olayda edinilen bilgiye göre, hırsızlar bir döner dükkanından iki ayrı isim ve numarayla sipariş verdi. Ücretleri 36 TL ve 146 TL olan siparişler farklı adreslere verilirken, fiyatı düşük olan sipariş daha yakın bir adrese istendi. Motorlu kurye önce yakın olan adrese gittiğinde böyle bir ismin olmadığını ve siparişin oradan verilmediğini öğrendi.

Kocaeli'de çekiciyi çekmeye çalışan çekiciye çekici çarptı Kocaeli'de çekiciyi çekmeye çalışan çekiciye çekici çarptı

Sipariş verilen numarayı aradığında meşgule atılması üzerine koşarak aşağı inen kurye, motosikletteki diğer 146 TL değerindeki siparişin çalındığını fark etti. Bunun üzerine etrafta güvenlik kamerası bakan kurye, siparişin özellikle güvenlik kamerası olmayan bir iş merkezine verildiğini ifade etti.

Hırsızlık olayının mağduru kurye Kemal Taş, “Çalıştığım yere sipariş verildi iki adet. Birbirine yakın noktalarda. Bir tanesi en üst katta mali müşavir olduklarını söylediler. Diğer yüklü ücrette olan sipariş motosikletteydi. Ben de kapıya çektim motoru ve o adrese gitmek için en üst kata çıktım. O adreste öyle birisinin olmadığını öğrendim. Bütün mali müşavir adreslerine baktım öyle bir isim yoktu. Bana verilen telefon numarasını aradığımda önce meşgule atıldı. Daha sonra da kapandı. Ben de daha sonra şüphelenip koşarak aşağı indiğimde motorda bulunan yüklü siparişin alındığını fark ettim”  dedi.

"SİPARİŞ VERİLEN NOKTADA GÜVENLİK KEMARALARININ OLMADIĞINI GÖRDÜM"

Hırsızların özellikle güvenlik kamerası olmayan adresleri seçtiklerini söyleyen Kemal Taş, “Güvenlik kameralarına baktım. Emniyete başvurdum. Gerekli işlemlerin yapılacağını bana söylediler. Bu konuda mağduruz . Özellikle sipariş verilen noktada güvenlik kameralarının olmadığını gördüm. Planlanmış bir şekilde mağdur olduk”  diye konuştu.