AK Parti iktidarının ekonomik politikalarını en sert şekilde eleştiren ekonomistlerin başında gelen Selçuk Geçer bu sefer yatırımcıları "İhtiyacınız olan parayı satıp dolar almayın" diyerek uyardı.

Emekli sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların 2022 yılı Temmuz ayı zam farklarının ödemesi 28 Temmuz'da yapılacak.

2 milyon 386 bin kişiye 6 milyar 447 milyon lira zam farkı ödenecek. 

En çok getiri sağlayan yatırım aracı belli oldu! En çok getiri sağlayan yatırım aracı belli oldu!

2 BİN 85 LİRA ZAM FARKI

Zam farkları, temmuzun 1'i ile 5'i arasında emekli aylıklarını zamsız alan tüm memur emeklileri ile hak sahiplerine ödenecek.

Temmuz başında örneğin 5 bin lira zamsız emekli aylığı alan bir memur emeklisinin hesabına 2 bin 85 lira zam farkı yatırılacak.

Memur, memur emeklileri ile eski SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ve aylık ödemeleri birbirinden tamamen farklı tarihlerde yapılıyor.

Devlet memurları maaşlarını her ayın 15'inde alıyor.

Memur emeklileriyle dul ve yetimlerinin ödemeleri ise her ay, 2 ayda 1 ya da 3 ayda 1 şeklinde olmak üzere 3 farklı dönemde gerçekleştiriliyor.

Bu dönemlerde yapılan ödemeler ise sicil numaralarına göre ayın 1'i ile 5'i arasında hesaplara yatıyor.

Eski ismi SSK ve Bağ-Kur olan işçi, esnaf ve çiftçi emeklilerinin aylıkları ise yine sicil numaralarına göre her ayın 18 ile 24'ü arasında kalan 7 güne dağıtılarak ödeniyor.