İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Büyükşehir Belediyesi'nin 'Şehit Ailesinin Su Sorunu' haberine ilişkin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.

Kanal Maraş, yaptığı özel haberlerle gündemi belirlemeye devam ediyor.

Yine Kanal Maraş, bir özel haberi ülke gündemini sarstı. Herkes bu haberi konuştu. Haber, sosyal medyada Türkiye gündemine girdi.

Haberde, şehit ailesi evlerine içme suyunun gelmediğini ve bu sorununu çözmek için kanal Maraş mikrofonlarına konuşmuş ve Hayrettin Güngör'ün 7 milyon maliyeti var sözüne karşılık Şehit anasının bizzat Hayrettin Güngör'ün yanına giderek ''ben sana 7 milyon vereyim benim evladımı getir'' dediğini ve ''buna cevap veremediğini, söz verilen suyun getirilmesini, hala sularının getirilmediğini'' dile getirmişdi.

Konuyla ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, haberi yapan Kanal Maraş'ın ismini bile anmadan garip bir açıklama yaparak, şehit ailesini yalanladı. Açıklamada bahsi geçen ulusal haber sitesi Sözcü Gazetesi'nin isminden bahsedildi. Ancak Cumhuriyet Gazetesi de Kanal Maraş'ın bu haberini kaynak gösterip bizzat yayınlamış, Türkiye'de ki diğer bir çok haber siteleri bu haberi yayınlamışlardı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sadece İyi Parti İl Başkanı ve Sözcü Gazetesi'nin adını bahsederek açıklama yapması kamuoyu tarafından manidar bulundu.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Beşen Mahallesi’nde, “İçmesuyu sorunu var. Burada 18 aydır bir çivi bile çakılmadı” gibi mesnetsiz iddialarda bulunan Çabukel’in; mensup olduğu partinin Grup Başkanvekilinin şehit ailesine ettiği küfürü yine ‘el çabukluğuyla’ sümen altı etme çabasına Sözcü gazetesi de ortak olmuştur. Gerek Çabukel’in açıklamaları gerekse Sözcü gazetesinin iddialarına karşılık kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılması lüzum görülmüştür.

Hayrettin Güngör en düşük maaş 7 bin TL demişti, hesaplara 6 bin 300 TL yattı Hayrettin Güngör en düşük maaş 7 bin TL demişti, hesaplara 6 bin 300 TL yattı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi, Beşen Mahallesinde mukim şehidimizin ailesinin içmesuyu talebine binaen ve talepleri doğrultusunda Ilıca Merkezden veya Beşen Mahallesindeki vatandaşların sulama için kullandıkları su kaynaklarından içmesuyu temini çalışmalarına başlamıştır. Ancak talep edilen kaynaklardan su temini konusunda vatandaşlarla ihtilaf yaşanması sebebiyle çalışmaların uzayacağı öngörülmüştür. Bu sebeple içmesuyu sondaj kuyusu, İleri Teknolojili Paket Arıtma Tesisi, Depo, 15 km isale ve şebeke hattı inşa edilerek Akgül, Demirkapı ve Şehit Ailemizin bulunduğu Akfakı Obaları olmak üzere yaklaşık 670 nüfusun içmesuyu ihtiyacı karşılanmıştır. Çalışmaların tamamlanmasından sonra bölgeden herhangi bir şikâyet gelmemekte ve olumlu görüşler bildirilmektedir. Ayrıca Ilıca bölgesindeki içmesuyu sorunlarının kalıcı çözümü için Ayranpınarı Kaynağından içme suyu isale edilmesi için proje çalışmaları devam etmektedir.

Konu bu şekilde netken, grup başkanvekilinin şehit yakınına ettiği küfürü ört bas etme çabasında olan İyi Parti İl Başkanı Sn. Ahmet Çabukel ve yayınladığı haberle bu çabaya ortak olan Sözcü gazetesinin nasıl bir hezeyan içerisinde oldukları ortadadır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.”

AÇIKLAMAYA SERT YANIT

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel sosyal medya hesabı Twitter'dan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasını alıntılayarak, "Yahu kardeşim yine yanlış anlamışsınız. Ya haberi izlemediniz, yada izlediğinizi anlamıyorsunuz. İçme suyu istiyorum diyen ben değilim. Şehidimiz Ali Bekir Gündeş’in kıymetli annesi ve babası. Şimdi sen şehit ailemize yalancı mı diyorsun? Bu kadar küçülmeyin." dedi.

Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün Sosyal Medya hesabı Facebook'tan yayınlanan açıklamasının altına, Kerim Akpınar ve Muhtar azası Adem Akpınar yorum yazarak Hayrettin Güngör'ün açıklamasına tepki gösterdiler.

İşte o açıklamalar: