Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de başkan Mehmet Sepil'in istifa etmesiyle kulübün satılıp satılmayacağı merak konusu oldu. Chelsea'nin sahibi Abramovich ve birçok şirketle anılan Göztepe'nin, Rasmus Ankersen'le resmi olarak görüştüğü ortaya çıktı.

Danimarka ekiplerinden Midtjylland'da takım sorumlusu olarak göreve getirilen ve takımı uluslararası başarıya ulaştıran 39 yaşındaki iş insanı, kulübü şampiyon yaparak, Avrupa arenasına çıkardı. Yakaladığı bu başarının ardından rotayı İngiltere'ye çeviren Ankersen, Brendford takımında görev aldı.

Rasmus Ankersen

PREMİER LİG'E ÇIKARDI
Tam 6 yıl boyunca Brendford'u yöneten Ankersen, kulübü 74 yıllık tarihinde ilk kez Premier Lig'e çıkardı. İngiltere'de 2021 yılında Sport Republic adlı bir spor fonunun kurucu ortaklarından olan Danimarkalı iş insanı, bu fonla birlikte 2022'de Southampton'ın sahibi oldu. Ankersen'in 6 aydır ise Göztepe ile görüştüğü ifade edildi. Ankersen'in iki defa İzmir'e geldiği, Gürsel Aksel Stadı, Torbalı'da yapılması planlanan altyapı tesisleri ve Urla Adnan Süvari Tesisleri'ni de gezdiği ortaya çıktı. Ankersen, İzmir seyahatlerinde ise başkan Mehmet Sepil'in misafiri olarak kaldı. İki tarafın temaslarını sürdürdüğü öğrenilirken, Rasmus Ankersen'in Göztepe'ye yatırım yapacağı kaydedildi.

Jorge Jesus ilk transferini yapıyor! Taraftar onu izlemek için maç kaçırmayacak Jorge Jesus ilk transferini yapıyor! Taraftar onu izlemek için maç kaçırmayacak

TAM BİR FUTBOL AKLI
Ankersen'in 18 yaşında Midtjylland formasıyla çıktığı ilk maçta yaşadığı ciddi sakatlık sonrası futbol hayatı sona erdi. Ancak futboldan kopmayan Ankersen, Midtjylland'ta teknik adamlık görevi üstlenip, altyapı projeleri geliştirdi. Danimarka'da Midtjylland efsanesini yaratan adam olarak anılan Rasmus Ankersen, genç yaşına rağmen futbola yaptığı yatırımlarla adını dünyaya duyurdu. Ankersen; Moopey, Benrahma, Watkins, Mbuemo gibi futbolcuları keşfeden ve İngiltere'ye kazandıran bir futbol aklı.