Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki Beşenli Mahallesi'nde köylüler su çilesi çekiyor. Evlerinde su şebekesi bulunmayan, hijyenik olmayan koşullarda yaşamak zorunda kalan mahalleliler, seslerini duyurmak için Kanal Maraş'a ulaştı. Bizde bölgeye gittiğimizde suyun var olduğunu ancak kullanılmadığını görünce yetkililere seslendik.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Beşenli Mahallesi'nde yaşayan susuz yaşam savaşı veriyor. Bölgede zorlu koşullarda hayata tutunmaya çalışan mahalleliler kısmi olarak Büyükşehir Belediyesinin getirdiği tankerlerle getirdiği su ile hayata tutunuyor.

Mahallenin bir bölümünde şebeke suları bulunmayan köylüler belediyenin getirdiği su ile hem kendi hem de hayvanlarının ihtiyaçlarını görmeye çalışıyor. Yıllardır yetkililerden köylerine su isteyen mahalleliler bir türlü seslerini duyuramadıklarını söyledi.

SU VAR, SU YOK

Büyükşehir Belediyesi'nin mahalleye yaptırdığı depoda su bulunmuyor ancak dört bir yanıda şarıl şarıl su akıyor. Bizde Kanal Maraş ekibi olarak bölgeye gittiğimizde muazzam bir sularla karşılaştık. 

Heimlich manevrası Kahramanmaraş'ta hayat kurtardı Heimlich manevrası Kahramanmaraş'ta hayat kurtardı

BÖLGENİN SUYUNU KARŞILAYACAK SU VAR

Beşen Mahallesi'ne yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan şelale tasarruf edilmediği için boş yere akıyor. Hem mahalleli hem de Kanal Maraş buradaki suyun mahalleye aktarılmasını istiyor.