Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de düğün çalgıcılarını da olumsuz etkiledi. Pek çok düğün çalgıcıları, davul zurna eşliğinde karpuz satmaya başladı. Çalgıcılara sanayi esnafı da eşlik edip tempo tuttu.

Kahramanmaraş’ta Küçük Sanayi Sitesine geldikleri ticari araçla hem karpuz satan hem de davul zurna çalan çalgıcılar, bir yandan da sanayi esnafını eğlendiriyor.

Kahramanmaraş'ta çakan yıldırım ve şimşekler geceyi gündüze çevirdi Kahramanmaraş'ta çakan yıldırım ve şimşekler geceyi gündüze çevirdi

Eğlence organizasyonlarında davul zurna çalarak geçimlerini sağladıklarını söyleyen Hakan Saçık, pandemi nedeniyle başlayan yasaklarla işlerinin bozulduğunu söyledi.

"SÜREKLİ FARKLI İŞLER YAPIYORUZ"
Çalgıcı arkadaşlarıyla ticari araçla geldikleri Küçük Sanayi Sitesinde karpuz sattıklarını belirten Saçık, “Kendi çapımızda şenlendirici grubumuz var iki yıldır düğünlere gidemiyoruz. Babadan kalan bir davul zurnamız var 4 çocuk geçindiriyorum. Farklı iş yapıyoruz karpuz satıyoruz bu işleri de anlamıyoruz" dedi.

"SALGINDAN BİR AN ÖNCE KURTULALIM"
Eğlenceyi özlediklerini söyleyen sanayi esnafı Ali Balta, “Ortam malum sakin ve pandemi durumu. İnsanların artık gülmeye ve stres atmaya ihtiyacı var. Böyle güzel bir şenlik oldu neşelendik. İnşallah bir an önce virüs belasından kurtulup memleketimize huzur ve mutluluk gelir” dedi.