Türkiye'de yedinci! Hizmete hazır

Türkiye'nin 7. şehir hastanesi olacak Manisa Şehir Hastanesinde çalışmalar tamamlandı, 122 yoğun bakım ünitesi, 19 ameliyathanesi ve 156 poliklinik odası olan 558 yataklı dev sağlık tesisi, 27 Ekim'den itibaren hizmet verecek

Türkiye'de yedinci! Hizmete hazır

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce kamu-özel iş  birliğinde 178 bin metrekare kapalı hizmet alanında toplam 235 milyon avroluk  yatırım tutarıyla 2 yıl önce yapımına başlanan Manisa Şehir Hastanesinde inşaat  çalışmalarının ardından, iç mekan düzenleme, cihaz tedariki ve diğer ihtiyaçlar  da tamamlandı.

Adeta 5 yıldızlı otel konforundaki dev sağlık tesisinin sağlık  hizmetine başlamasıyla devlet hastanelerinin yatak kapasitesi de bine ulaştı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Manisa Şehir Hastanesinde hazırlıkların tamamlandığını, 27 Ekim Cumartesi  gününden itibaren bölgesel nitelikteki hastaneyi vatandaşların hizmetine  açacaklarını söyledi.

Adana, Mersin, Isparta, Yozgat, Kayseri ve Elazığ'ın ardından  Türkiye'nin 7. şehir hastanesinin hizmete almanın mutluluğunu yaşadıklarını  belirten Yemenici, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hayalim dediği projelerden birisi. Biz 7. şehir hastanesi olacağız. 122 yoğun bakım ünitesi olan  19 ameliyathanesi ve 558 yatak kapasitesi olan büyük bir yatırım." dedi.

Sağlık hizmetinde büyük bir aşama kat ettiklerine dikkati çeken  Yemenici, şehirde artık banyosu tuvaleti olmayan hasta odası kalmadığını ifade etti.

Manisa Şehir Hastanesinde odaların çok geniş olduğunu anlatan  Yemenici, "Tek kişilik odaların çokluğu nedeniyle halkımız 5 yıldızlı otel  konforunda sağlık hizmetini alacak. Ayrıca yoğun bakım yatak sayısının fazla olması çok büyük bir avantaj." şeklinde konuştu.

Yemenici, Sağlık Bakanlığı'ndan gelen heyetin, hastanede incelemede  bulunduğunu dile getirerek, bakanlık heyetinin incelemesinin ardından hastanenin  27 Ekim Cumartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlanmasına karar verildiğini  sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.