Türk ilaç şirketi Abdi İbrahim’den 4,2 milyar liralık dev ortaklık: Resmen açıklandı

Türk ilaç şirketi Abdi İbrahim, İsviçreli OM  Pharma’nın en büyük ikinci hissedarı oldu. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, İsviçreli şirkete 4,2 milyar lira ödeyerek yüzde 28,5’lik hissesinin satın alındığını açıkladı.

Türk ilaç şirketi Abdi İbrahim’den 4,2 milyar liralık dev ortaklık: Resmen açıklandı
banner150

Habertürk'te yer alan habere göre, Türk ilaç şirketi Abdi İbrahim, İsviçreli OM Pharma'ya en büyük ikinci hissedar olarak ortak oldu. Şirketin yüzde 28.5 hissesi için 4.2 milyar TL ödendi.

ABDİ İBRAHİM RESMEN AÇIKLADI

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut online olarak yapılan basın toplantısında, İsviçre’de faaliyet gösteren bioteknoloji şirketi OM Pharma’ya ortak olduklarını açıkladı. Barut, 23 Ocak'ta başlayan görüşmelerin dün akşam sonuçlandığı açıkladı. Barut ''En iyi teklifi biz verdik'' dedi.

BİYOTEKNOLOJİK İLAÇ ÜRETİLECEK

Hisse alımıyla OM Pharma'nın stratejik ortağı olduklarına dikkat çeken Barut ''Türk ilaç şirketleri yabancı şirketlere satılır algısı değişti'' ifadesini kullandı. Barut, OM Pharma ile Türkiye'de bazı kimyasalları üreteceklerini, biyoteknolojik ilaçların üretilmesini sağlayacaklatını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.