Your SEO optimized title page contents

Şeker ölçmek için artık parmak delmeye son

Şeker hastaları şekerlerini ölçmek için artık parmak delmelerine gerek yok. Akıllı bir cihazı kolunuza 14 gün boyunca taktığınız zaman acısız bir şekilde şekeriniz ölçülüyor.

Şeker ölçmek için artık parmak delmeye son

Şeker hastaları artık şeker ölçümünde parmaklarını delmeyecek. Akıllı cihaz ile hastanın üst kolunda 14 güne kadar takılı kalan 1 TL büyüklüğündeki küçük bir yuvarlak sensör ile saniyeden bile daha kısa bir sürede acısız glukoz ölçümü yapılmış olacak. Cihaz, her okutmada, anlık glikoz sonucunu ve 8 saatlik glikoz geçmişini de gösteriyor. Bu sistem ile glikozun gün içinde açlık, tokluk, uyku hali, egzersiz sırasındaki seyri yakından takip edilebiliyor. Ve gece uyurken de glikoz kaydını tutuyor. Uzmanlar, cihazın hekimler tarafından önerilmesi gerektiğinin de altını çizdi. Bugüne kadar dünyanın 35 ülkesinde 300 binden fazla kişinin kullandığı sistemi Türkiye'ye getiren Abbott Diyabet Ürünleri Ülke Müdürü Ayşegül Sağlam da 14 günlük sensörün fiyatının 249 TL, okuyucunun da fiyatının yine 249 TL olduğunu söyleyerek "Türkiye'ye yeni getirildi. Ülkemizde henüz SGK tarafından ödenmesi için başvuru yapmadık" dedi. Prof. Dr. Damla Gökşen Şimşek de ülkemizde 20 bin diyabetli çocuk olduğuna dikkat çekerek "Çocuk diyabetliler günde yaklaşık 10 kez parmak delme yöntemiyle şeker ölçümü yapmak durumunda. Bu sistem, diyabetli çocukların glukoz seviyelerini gece ve gündüz kolayca takip etmelerine olanak sağlıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 08:08
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.