Sarımsak yutarak zayıflanır mı?

Son zamanların en çok konuşulan zayıflama metotları arasında yer alan sarımsak yutma ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizler için mercek altına aldık. İşte sarımsak yutmanın kilo verme üzerindeki mucizevi etkisi...

Sarımsak yutarak zayıflanır mı?
banner150

Kolesterol, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi rahatsızlıklara çok iyi gelen sarımsak, sağlık açısından oldukça faydalı bir bitkidir. Vücut için yararlı olmasının yanı sıra kilo vermeye de yardımcı olan bu bitkinin yutulması halinde zayıflattığına dair iddialar mevcut. Peki sarımsak yutmak gerçekten bu kadar faydalı mı? İşte sarımsak yutmanın kilo vermedeki etkisi...

Sarımsak yutarak kilo vermenin bir avantajı da kokusunu sevmeyenlerin buna mecbur kalmadan zayıflayabilmesidir. İçerisinde bulunan antioksidanlar, vücudun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler karşılayarak vücut direncinin artmasına sebep oluyor. Sarımsakla kilo vermenin mümkün olduğu iddialarının üzerine yapılan araştırmalar, bunun sebebinin sarımsağın hazmı kolaylaştırdığı ve bağırsak hareketlerini düzenlediği ortaya çıkmıştır.

Sarımsağın sağlık üzerinde dezavantajı bulunmasa da tansiyon hastalarının sarımsağı tüketmemeleri gerekir. Bu kişilerin dışında, sarımsakla kilo vermek isteyenler her gün 3 defa bir diş sarımsak yutabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.