Sağlıklı yaşam için günde 4 tane badem yemelisiniz

Hergün 4 adet badem yemek bünyemizde 7 farklı değişikliğe neden oluyor.

Sağlıklı yaşam için günde 4 tane badem yemelisiniz
banner150

Kolesterolü düşürür
Bademin en önemli etkilerinden biri kolesterol düşürücü olması. Eğer kötü kolesterolünüz yüksekse, günlük tüketim miktarını 20-30'a çıkarın.
 
Saçları güçlendirir
Badem, saçlarınızın güçlenmesi ve uzaması giçin gerekli tüm vitamin ve mineralleri içerir. Magnezyum ve çinko saçınızın uzamasını, E vitamini de daha da güçlenmesini sağlar. B vitamini parlaklık verir.
 
Kalp hastalıklarını önler
Badem, içeriğindeki doymamış yağ ve magnezyum sayesinde kalp ve kan damarlarını destekler. Kalp rahatsızlıklarını önlemek için bademi kabuğuyla tüketin.
 
Kırışıklıkları önler
Badem, cilt için gerekli olan kolajen üretimine yardımcı olur. İçeriğindeki manganez ve E vitamini sayesinde yaşlanma belirtileri ile savaşır.
 
Bağırsakları korur
Badem kabuklarındaki prebiyotikler, iyi bağırsak bakterilerinin büyümesi ve çoğalmasını sağlar. Mide ağrısı, ağız kokusu ve hazımsızlık olduğunda, günde 30-35 badem yemeniz önerilir.
 
Kilo vermeye yardımcı olur
Bir bilimsel çalışma, badem yiyen kişilerin daha az karbonhidrat tükettiğini kanıtladı . Vitamin ve lif kaynağı olan badem, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.
 
Hafızayı geliştirir
Badem E vitamini ve yağ asitleri sayesinde, düzenli 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.