Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için Bakan Koca'dan son dakika açıklaması!

12 bin sağlık personeli alımı ile ilgili canlı yayında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önce Temmuz ayı içinde olacağını söyleyen ve alımın yine ertelendiğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için Bakan Koca'dan son dakika açıklaması!
banner150

Bugün CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken personel alımı ve sağlık personeline şiddetle ilgili flaş açıklamalar yaptı.

SAĞLIKTA ŞİDDET
Bakan Koca sağlıkta şiddet ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Biz kamuda çalışan 625 bin, toplamda sağlıkta çalışan 1 milyon 25 bin sağlık ordusundan basediyoruz. 

Bilgi ile ilgi ile çalışan sağlık personellerimizi önemsiyoruz. sağlıkta dönüşümde en büyük pay personellerin. İlk dönemimizde yaptığımız emeklilikle ilgili. İki sağlık çalışanlarının yıpranma payıydı. Devamında ise sağlık personellerine uygulanan şiddet ile ilgili. 

Bir yasal düzenleme yapıldı. Bu düzenlemede özellikle şiddet uygulayanın yakalanabilir olması ve ifadenin yerinde alınması , kolluk kuvvetleri ile değil, savcılık , özellikle başsavcılık ile ancak salıverilme söz konusunun olması kanunla sağlandı. 

Burada özellikle çalışanlarımızın beklentisi, cezaların uygulanmadığı. Bu ceza kanunu çerçevesinde olması gereken yaklaşım. Bu konu ile ilgili Adalet Bakanlığı bir çalışma yürütüyor. Biz de bu konuda birlikte değerlendirme yaparak bir yasal düzenleme olmasını sağlayacağız.. "

PERSONEL ALIMI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamasının devamında personel alımlarına değindi. Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımızın da bir programda açıkladığı şekilde, 2019 yılı içinde 29 bin 689 personel alımı yapılacak. Bu yıl içinde. 

Bunun ilk etabı olarak 12 bin personel ataması yapılacak. Söz konusu alım için ilan Ağustos ayının ilk günlerinde gelecek. 

KILAVUZU ÖSYM GECİKTİRDİ
Bakan Koca yaptığı açıklamada kılavuzu hazırladıklarını ve ÖSYM 'ye gönderdiklerini söyledi. Bakan , ÖSYM 'nin takvimine göre atama tarihi oluşturduğu ve atamaların Ağustos ayında olacağını söyledi. 

Sağlık Bakanı biz hazırız dedi. Ancak ÖSYM hazır değil o yüzden ilanın Ağustos ayının ilk günlerinde geleceği belirtildi.

Alım KPSS ile olacak. 

EYLÜL-EKİM GİBİ İKİNCİ ATAMA
12 bin alımın ardındna 17 bin 689 personel alımı da Eylül Ekim aylarında alınacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.