Sağlık Bakanı Koca'dan e-Nabız açıklaması! 'Hayatı kolaylaştıracak'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, e-Nabız sistemiyle alakalı dikkate alınması gereken bilgiler verdi. Sağlık konusunda tüm bilgileri tek bir platformda toplayan ve 12 milyon kullanıcıya ulaşan e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi'nde vatandaşların hayatını kolaylaştıracak uygulamalar devreye gireceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca'dan e-Nabız açıklaması! 'Hayatı kolaylaştıracak'

Bakan Koca, 12 milyon kullanıcıya ulaşan sistem için Koca, yeni uygulamaların devreye gireceğini söyledi. Koca'nın açıklamaları şöyle: 

"Kullanıcılara ait tahlil sonuçları çıktığında, randevu saatleri yaklaştığında, kişiye sağlığıyla ilgili öneri verilmesi gerektiğinde cep telefonlarına anlık bildirimler gönderilecek. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgilendirme ve uyarıların yanında yapay zeka temelli beslenme uygulaması da e-Nabız'a gelecek yenilikler arasında yer alacak"

Organ bağışında önemli rol

"12 milyon 362 bin 65 kişinin profil oluşturduğu e-Nabız üzerinden 202 bin 215 kişi organ bağışı bildirimi yaptı. Bu bildirimler sonucu 3 milyon 134 bin 544 organ bağışlandı. Ayrıca sistem üzerinden 53 bin 311 kan bağış işlemi gerçekleşti"

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.