Sağlık Bakanı Koca: AK Parti kongrelerini gündemde tumaya gerek yok

Pandemi sürecinde sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı AK Parti kongrelerine ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Koca: AK Parti kongrelerini gündemde tumaya gerek yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de mutasyonun her geçen gün arttığını, oranın şu anda yüzde 75'lere ulaştığını söyledi.

TBMM'de gazetecilerle bir araya gelen Bakan Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar kısımlar şu şekilde:

MUTASYON
"Mutasyon her geçen gün artıyor. Şu an mutasyonun Türkiye'deki oranı yüzde 75’lere ulaştı. Kimi illerimizde yüzde 55 oranında ama yüzde 95 olan illerimiz de var."

"Mutant giderek arttığı için, ağırlıklı İngiliz varyantı olduğu için ve bulaştırıcılığı da fazla olduğu için bu dönemde bizim kapalı, kalabalık ortamlardan ve özellikle yakın temastan uzak durmamız gerekiyor."

BIONTECH AŞISINDA SON DURUM
"BioNTech-Pfizer aşısı muhtemelen önümüzdeki birkaç gün sonra başlayacak. Lojistikle ilgili hazırlıklar tamamlandı."

"BioNTech-Pfizer aşısının şu an Türkiye'ye geldiği doz miktarı 2,8 milyon oldu. Bir hafta 10 gün içinde de 4,5 milyona tamamlanmış olacak."

"(Aşı) sırası gelen, 'Ben Biontec aşısı olmak istemiyorum.' dediğinde, bir başka, Sinovac aşısı olabilir olacak. Bu anlamda sırası gelenin yaptırmama hakkı olacak."

TEDBİRLER
"Teravihler kapalı olmayacak. Bu noktada hassasiyet gösterilerek, tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek."

AK PARTİ KONGRELERİ

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi pandemi önlemlerine rağmen büyük bir katılımla yapıldı Kongre'den gelen kalabalık görüntüler sosyal medyada tepki çekmişti. Sağlık Bakanı Koca, bu tepki toplayan kongrelerle ilgili gelen soruya ise "Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası yok. Buradan bir ayrıcalık çıkarma hikayesi oluşturmanın doğru olmadığı kanaatindeyim" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

İyi size gelince gündem yok esnafa gelince gündem var hepiniz kıpkırmızı kızarın o zaman yeter artık milletle dalga geçmwyin ekmeğiyle oynamayın sayın bakan sende arada kalıyorsun ama sesini çıkaramıyorsun haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytan

Ahmet
Ahmet - 3 hafta Önce

10 kişi bir araya gelince ceza yazılan ülkemde sen onbinleri bir araya getir kongre yap sonra vatandaşa ceza yazdır adalet neresinde bu işin

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.