Mehmetçiklerden Kızılay'a tam destek

Kilis Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Esra Yılmaz, "Kan ver hayat kurtar" kampanyasına Elbeyli ilçesindeki Çıldıroba üst bölgesinde görev yapan askerlerimiz kan bağışında bulundular dedi.

Mehmetçiklerden Kızılay'a tam destek

Dr. Esra Yılmaz, Ramazan ayı olması nedeniyle kan bağışında azalma yaşandığını ifade ederek, "Kan bağışına toplumun bütün kesimlerinden destek görüyoruz. Elbeyli ilçesindeki Çıldıroba üst bölgesinde görev yapan kahraman askerlerimiz kan bağışında bulundular. Komutanlarımız 'Kan Ver Hayat Kurtar' kampanyasına tam destek vererek, kan bağışında bulundular. Kendilerini teşekkür ediyorum. Yılmaz, Ramazan ayı olması nedeniyle Kilis Kızılay Kan Merkezinde de geceleri kan alımı yaptıklarını vurgulayarak, "Kan vermenin çok büyük faydaları vardır. Kan merkezimiz gönüllülük esası ile kan toplamaktadır. Kan gurubu ne olursa olsun her guruptan kana sürekli gereksinim olmaktadır. Düzenli kan bağışı yapanlarda kemik iliği yağlanmasının olmayacağı bilinmektedir. Yaşlılıkta ortaya çıkan ve vücudun kan üretmemesine yol açan bir rahatsızlık görülmez. Yani düzenli kan bağışı yapanlar yaşlandıklarında kemik ilikleri genç insanlar gibi kan üretebilir şekilde sağlıklı olacaktır. Kan bağışlarından sonra damar yatağına gelen alyuvarların daha yüksek oranla oksijen taşıyabilmelerinden dolayı kan bağışçısı vücudunda bir rahatlama ve canlılık hisseder. Tansiyonu yüksek olan hastalarda vücuttan kan çıkışı tansiyon tedavisinde destek görevi görür, yüksek kolesterolü, baş ağrısı ve varis şikayeti olanlarda kan bağışı yarar sağlar. En önemli yararı, bağışladığınız kanla bir insanı yaşama döndürdüğünüzü bilmenizin size kazandıracağı manevi hazzın değeridir" diye konuştu.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.