Maden suyunu neden şişeden içmek gerekir? Yanlış bilinen gerçek...

Sağlık açısından birçok faydası bulunan maden suyunu bardaktan içmeme konusunda uzmanlar uyarıyor. Peki maden suyu neden şişesinden içilmelidir? İşte hiç bilinmeyen o gerçek...

Maden suyunu neden şişeden içmek gerekir? Yanlış bilinen gerçek...
banner150

Uzmanlar maden suyunun faydalı olabilmesi için tamamen hijyenik ve gıda standartları doğrultusunda özel üretilen cam şişelerinde tüketilmesi üzerinde önemle duruyorlar. 

MADEN SUYU NEDEN ŞİŞEDEN İÇİLMELİ?

Maden suyunun tüm faydaları sağlaması için bardakta değil cam şişesinde tüketilmesi gerekiyor. Vücudunuz gün içinde hareketle ya da çeşitli sebeplerden sıvı ve mineral kaybeder. Kaybettiğiniz bu değerleri günde en az 2 şişe maden suyu içerek geri kazanmış olursunuz. 

Şişesinde tüketilen maden suyu kapağı açıldığında herhangi bir kabarcıklaşma meydana gelmiyor ancak bardağa boşalttığınızda aşırı bir köpürme olup maden suyundaki gazın (CO2) kaçmasına sebep oluyor. Bunun nedeni ise bulaşık makinesinden çıkan bardakların dahi yeterince steril olmamasıdır. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.