Hayat kurtaracak dövme!

Muğla’da iç organları ters tarafta olan Osman Gökmen, acil tıbbi müdahalede bilinmesi için bu durumun tıptaki adı “Situs inversus totalis”i göğsüne dövme yaptırdı.

Hayat kurtaracak dövme!
banner150

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Osman Gökmen, 16 yaşındayken karın ağrısı şikâyetiyle hastaneye gitti. Burada doktorun "kalbin sağ tarafta" demesiyle kısa süreli şaşkınlık yaşayan Gökmen'in detaylı tetkiklerinde bütün iç organlarının ters tarafta olduğu anlaşıldı. Hastaneden çıktıktan sonra kendisi için daha zorlu bir sürecin başladığını aktaran Gökmen, hala çevresindekileri iç organlarının ters tarafta olduğuna inandırmakta güçlük çektiğini kaydetti. Gökmen, normalde kalbinin bulunması gereken sol göğsüne iç organlarının ters tarafta olduğunun bilinmesi için tıptaki adıyla "Situs inversus totalis" yazan dövme yaptırdığını belirterek, şöyle devam etti: "Ailemi bile belgelerle inandırabildim. İç organlarımın ters olduğunu anlatan bileklik, kimlik veya buna benzer bir şey taşımam gerektiği söylenince çözümü, yazıyı yazdırmakta buldum." İç organların tamamen ters tarafta olması nadir görülen bir durum. Bazı insanlar organlarının ters olduğunu hayatının sonuna kadar fark etmeden yaşayabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.