Dikkat! Bu hastalıkta erken teşhis hayat kurtarıyor

Meme kanseri bilinçlendirme ayı nedeniyle seminer verdiklerini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bekir Sarıcık, meme kanserinde erken teşhisin önemli olduğunu belirtti.

Dikkat! Bu hastalıkta erken teşhis hayat kurtarıyor
banner150

1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında Medical Park Elazığ Hastanesi’nde seminer düzenlendi. Seminer kapsamında hastanenin Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bekir Sarıcık, katılımcılara meme kanseri hakkında bilgiler aktardı.

Meme kanseri bilinçlendirme ayı nedeniyle seminer verdiklerini belirten Dr. Sarıcık, ''Erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu belirtmek amacıyla öncelikle meme kanseri üzerinden giderek tüm kanserlerde bu işin ehemmiyetini anlatmaya çalıştık. Her yıl ülkemizde yaklaşık 15 bin kişiye meme kanseri tanısı konuyor. Maalesef hastaların 3’te biri hayatını bu sebepten dolayı kaybediyor. Bunun tek nedeni ileri evrelerde doktora başvurmalarıdır. Meme kanseri konusunda bilinçlenerek bu hastalığında önüne geçebiliriz. Erken teşhis hayat kurtarır'' dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.